Archiwum 2016 – 2017

2016/2017Wycieczka do Zamościa

galeria


Ogłoszenie!
Uwaga! Rodzice dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2016/2017

W dniach 19 – 22 czerwca 2017 r. należy podpisać umowę w kancelarii przedszkola. Podpisywanie umów odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 15.00
Z uwagi na inne bieżące zadania, wykonywane przez dyrektora placówki poza przedszkolem, mogą wystąpić niewielkie przerwy w podpisywaniu umów.
W uzasadnionych przypadkach możliwe jest podpisanie umowy w innym czasie, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.
Przy podpisywaniu umowy wymagana jest obecność obojga rodziców z Dowodem Osobistym.
Niepodpisanie umowy z Dyrektorem placówki w wyznaczonym terminie będzie równoznaczne z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.
Maluchy w Ranczu Budrysa

galeria


"Rodzice – dzieciom"

Wystawianie w przedszkolu bajek dla dzieci to wspaniała przygoda. Przygotowujący je rodzice wykazują się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i otwartością na wcielanie się w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim doskonale współdziałają nie tylko na scenie, ale także przy przygotowywaniu strojów i dekoracji. Otwarci na zabawę w teatr rodzice z łatwością nawiązują podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też przygotowywane przez nich bajki cieszą się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiają im wiele radości. Zdarza się słyszeć z widowni po obejrzanym teatrzyku "Dlaczego tak krótko?". To samo przedstawienie wystawiane dwukrotnie wcale nie nudzi się dzieciom. Bo, czy może nudzić mama, czy tata na scenie? Przedszkolaki występujących w bajkach rodziców czują się z nich dumne i wzrasta ich popularność w grupie. Po obejrzanym teatrzyku w wykonaniu rodziców dzieci chętnie przenoszą widzianą bajkę do własnych zabaw w teatr.
2 czerwca w przedszkolu dzieci miały okazję obejrzeć bajkę "Jaś i Małgosia", przygotowaną przez rodziców z okazji Dnia Dziecka. Przedstawienie było przygotowane profesjonalnie. Aktorzy pięknie przebrani pełni skupienia i powagi, ale z uśmiechami na twarzach, w odpowiedniej scenografii oraz oprawie muzycznej wprowadzili wszystkie dzieci w bajkowy klimat. Ich gra aktorska wzbudziła duży podziw, za co niejednokrotnie byli nagradzani gromkimi brawami. Okazało się, że rodzice mają zdolności nie tylko aktorskie, ale i taneczne. Zaprezentowali bowiem układ taneczny do piosenki "Czarownica", a po zakończeniu przedstawienia wspólnie z dziećmi zatańczyli układ do piosenki "Chocolate". Bajka okazała się wielkim sukcesem. Oklaskom nie było końca. Rodzice wprowadzili wszystkich w radosny nastrój.


Obsada bajki:

Narrator – Joanna Bereza
Małgosia – Anna Pilipczuk
Jaś – Marek Parada
Mama – Magdalena Skiba
Tata – drwal – Michał Skiba
Wilk – Elżbieta Białk
Czarownica I – Sylwia Nowosad
Czarownica II – Ewa Maziarz
Czarownica III – Magdalena Koper
Kot – Eliza Iwaniuk
Wiewiórka – Monika Czaus
Koordynator projektu – Wioletta Kalita


Kochani Rodzice !

Jesteśmy wdzięczni za chęć udziału w spotkaniach teatralnych, które zaowocowały wystawieniem bajki "Jaś i Małgosia". Serdecznie dziękujemy za wspaniałą atmosferę oraz "super" pomysły. Po raz kolejny udowodniliście, że mamy wspaniałych rodziców z talentem aktorskim, na których zawsze możemy liczyć!

galeria


Dzień Rodzinny

galeria


Pisarz gościem przedszkolaków

30 maja 2017 r. w przedszkolu gościliśmy znanego pisarza i poetę ziemi chełmskiej, członka Związku Literatów Polskich, pana Zbigniewa Waldemara Okonia. Spotkaniu przyświecało hasło "Warto czytać, bo książka jest naszym przyjacielem". Na wstępie nasz gość zaprosił dzieci do wysłuchania bajki Marii Konopnickiej "Stefek Burczymucha", po czym omówił z przedszkolakami wartości moralne utworu. Następnie jako ciekawostkę zaprezentował książki dla dzieci ze swojego dzieciństwa, które przechowuje dla wnuków.
W dalszej części spotkania pan Zbigniew Okoń opowiedział dzieciom o swojej bogatej twórczości prozatorskiej i poetyckiej, zaprezentował kilka najnowszych pozycji, które napisał i opublikował oraz obiecał, że w przyszłości postara się "popracować" nad książką dla dzieci.
Pisarz bardzo chętnie odpowiadał na poważne pytania zadawane przez przedszkolaków, między innymi dotyczące czerpania pomysłów na nowe utwory. Spotkanie z pisarzem wywarło na dzieciach bardzo duże wrażenie. Niektóre z nich obiecały, że gdy dorosną też będą pisać książki.

galeria


Wycieczka

galeria


Konkurs recytatorski grupa I

Dnia 11.05 odbył się w przedszkolu konkurs recytatorski "Dzieci – dzieciom". Przedszkolaki z grupy I recytowały wiersze Jana Brzechwy "ZOO", "Kaczka Dziwaczka" i "Na straganie". Za piękną recytację dzieci otrzymały nagrody indywidualne oraz książki z bajkami i ciastolinę dla grupy. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów do inscenizacji wierszy.

galeria


Konkurs recytatorski grupa II

galeria


Konkurs recytatorski grupa III

Dzieci z grupy III w konkursie recytatorskim zaprezentowały utwory o tematyce zdrowotnej. Przedstawiły inscenizację wiersz S. Jachowicz "Chory kotek". Jak dbać o zdrowie i czystość dowiedzieliśmy się także z wierszy B. Lewandowskiej "Na zdrowie", "Dbamy o czystość".

galeria


Przegląd recytatorski "Dzieci – dzieciom"

Przedszkolaki z grupy IV podczas przeglądu recytatorskiego, pięknie przebrane za różne zwierzęta, zaprezentowały wiersze o tematyce ekologicznej. W swoich wierszach "mali strażnicy przyrody" wyjaśniali słuchaczom co to jest ekologia, jak należy dbać o otaczające nas środowisko i co trzeba robić, aby żyć w zgodzie z przyrodą. Na koniec swojego występu dzieci zaprosiły wszystkich zebranych do wspólnego zaśpiewania piosenki pt. "Wielkie sprzątanie".

galeria


Wizyta w Bibliotece Publicznej

galeria


KLUB WĘDRUJĄCEJ KSIĄŻKI

Każdy rodzic chciałby dać swojemu dziecku to, co najlepsze. Chciałby aby dobrze się rozwijało, było otoczone życzliwymi ludźmi, by osiągało sukcesy w szkole. Jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dziecka jest niewątpliwie czytanie mu książek. Jest to prawdziwa przyjemność wspólnego spędzenia czasu z dzieckiem. To właśnie w książkach znajdzie ono wskazówkę, w jaki sposób zbudować własny system wartości. Czytanie zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny.

Nasze Przedszkole przystąpiło do akcji "Wędrująca Książka". Inspiracją do jej stworzenia jest akcja pt. Bookcrossing – inaczej uwalnianie książek, krążenie książek. Założeniem akcji jest idea nieodpłatnego przekazywania książek, poprzez zostawianie ich w naszej przedszkolnej bibliotece, tak by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym miejscu.

Każdy z nas na pewno ma w domu kilka egzemplarzy książek, które już dawno przeczytał i do których nie będzie wracać. Twoja książka zamiast leżeć w domu, będzie wędrować, nabierze życia."Książki nie lubią być więzione na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane" – to hasło przyświecające idei bookcrossingu. Po co kupować ciągle nowe książki, skoro można je znaleźć – na przykład – w przedszkolu? Zostanie bookcrosserem jest bardzo łatwe – wystarczą dobre chęci i oczywiście książki.
Chętnych dzieci i rodziców prosimy o przynoszenie i pozostawianie książeczek u pani w sali.
Zasady działania klubu:
CELE:
 • Rozpowszechnienie wśród dzieci zamiłowania do słuchania słowa czytanego.
 • Pobudzanie wyobraźni.
 • Pogłębienie więzi rodzinnych.
 • Uwrażliwienie na literaturę dziecięcą.
 • Kształtowanie poszanowania dla książek.
 • Pobudzenie poczucia potrzeby dzielenia się z innymi.
 • Integracja grupy poprzez wspólne tematy do rozmów.
 • Współpraca pomiędzy dzieckiem – rodzicem-nauczycielem.
 • Budowanie poczucia obowiązku oraz potrzeby systematyczności.
 • Ale nade wszystko wspólnie spędzony czas.
 • "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając…"

  Cornelia Funke

  REGULAMIN:
  1. Uczestnikiem klubu staje się każde dziecko danej grupy, wypożyczając własną książkę innym.
  2. Z biblioteki mogą korzystać dzieci i osoby dorosłe. W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek, więc książki wybierasz sobie sam.
  3. Książki zostają podpisane imieniem i nazwiskiem właściciela, następnie kserokopia okładki trafia na listę wędrujących książek, dzięki czemu dziecko będzie miało możliwość śledzenia u kogo obecnie znajduje się jego pozycja.
  4. Zadaniem każdego kto otrzymuje książkę jest dbanie o to, aby nie uległa ona zniszczeniu, tzn. zagięciu, zgnieceniu, potarganiu, poplamieniu, zaginięciu.
  5. Osobą nadzorującą oraz sprawdzającą stan zwróconej książki jest NAUCZYCIEL.
  6. W sytuacji zniszczenia lub zaginięcia, rodzic dziecka, które było odpowiedzialne za dany czyn będzie zmuszony  do odkupienia lub naprawienia wyrządzonych szkód, ponadto dziecko będzie zawieszone w klubie, tzn. nie będzie mogło wypożyczać książki przez tydzień.
  7. Dziecko może wypożyczyć kolejną książkę dopiero  po zwrocie poprzedniej, tzn. że dziecko zawsze jest  w posiadaniu tylko jednej książeczki.
  8. Dziecko nie zawsze musi wypożyczać książkę.
  Zapraszamy do korzystania ze zbiorów biblioteczki i życzymy miłego czytania.

  Zbiórka książek

  Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do włączenia się w akcję

  "Klub wędrującej książki".  Prosimy dzieci i rodziców o przyniesienie do przedszkola książek, których już nie czytamy, aby stworzyć nasz przedszkolny księgozbiór.

  Propagując ideę nieodpłatnego przekazywania książek, chcemy utworzyć w naszym przedszkolu księgozbiór o różnej tematyce. Zbiór będą stanowiły książki przyniesione przez dzieci, ich rodziców, rodziny i pracowników przedszkola. Każdy, kto zainteresuje się, którymś egzemplarzem będzie mógł go wziąć do domu, poczytać, a później z powrotem przynieść. Mamy nadzieję, że akcja zostanie przyjęta przez Państwa z entuzjazmem i ciekawością, a nasz księgozbiór będzie się rozrastał. 

  Będzie to doskonałe uzupełnienie kampanii "Cała Polska Czyta Dzieciom" propagującej codzienne czytanie, w której już od wielu lat bierzemy czynny udział.

  Zbiór zebranych książek będzie udostępniony w "Kąciku książki" w naszej sali.
  Smaczne, zdrowe i kolorowe, wiosenne kanapki

  Smaczne, zdrowe i kolorowe, wiosenne kanapki przygotowywane przez przedszkolaki z grupy IV Biedronki.

  galeria


  Obchody Dnia Ziemi

  "Chronić przyrodę, oszczędzać wodę, dokarmiać ptaki, dbać o zwierzaki, kwiaty hodować, drzewa szanować, prądu nie marnować i nigdy nie śmiecić" – przyrzekali najmłodsi z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym.
  W naszym przedszkolu w piątek 21 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tego dnia podsumowaliśmy kilka dni pracy z dziećmi, która przebiegała pod kątem tematyki ekologicznej. Nauczycielki w grupach przeprowadziły cykl zajęć edukacyjnych na temat "Na ratunek Ziemi", podczas których rozmawiano z dziećmi o konieczności ochrony środowiska, oszczędzaniu wody, energii, segregowaniu śmieci oraz o właściwym zachowaniu na łonie natury. Na zajęciach dzieci wykonywały transparenty i plakaty z hasłami ekologicznymi. Efekty ich całotygodniowej pracy podziwialiśmy dzisiaj. Dzieci wysłuchały wierszyka pt. "Chora Planetka", na podstawie którego dowiedziały się jak dbać o naszą planetę i otaczającą nas przyrodę. Aktywnie wypowiadały się na forum na temat swoich doświadczeń. Wszystkie przedszkolaki śpiewały piosenki i powtarzały hasła ekologiczne. Po uroczystym złożeniu przyrzeczenia, każde dziecko otrzymało książeczkę i odznakę młodego ekologa, stając się jednocześnie przyjacielem planety Ziemi. Punktem kulminacyjnym spotkania był przemarsz ulicami miasta z okrzykami ekologicznymi. Śpiewając piosenkę "Posprzątajmy świat" maluchy zawędrowały do parku, gdzie wspólnie posadziliśmy sadzonki młodych dębów, które dzieci wyhodowały z żołędzi zebranych w pobliskim parku. To był wspaniały dzień, który na długo zostanie przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.

  galeria


  Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym

  TRWAJĄ ZAPISY DZIECI na rok szkolny 2017/2018

  Kartę zgłoszenia należy pobrać u dyrektora przedszkola i wypełnioną zwrócić do dnia 14 kwietnia 2017 r.

  ZAPRASZAMY


  Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do Przedszkola Miejskiego prowadzonego przez Miasto Rejowiec Fabryczny na rok szkolny 2017/2018
  Wielkanocny Kiermasz Charytatywny

  Od 04.04 do 12.04 w przedszkolu odbył się wielkanocny kiermasz charytatywny. Zbieraliśmy fundusze, potrzebne na leczenie chorej dziewczynki z naszej miejscowości, Nadii Karpiuk. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali piękne ozdoby i dekoracje świąteczne. Na kiermaszu można było nabyć stroiki, palmy czy pisanki. Uzyskany dochód w wysokości 350 zł. został przekazany rodzicom Nadii. Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w  kiermaszu za szczodrość i życzliwość, za wzajemne inspirowanie się do zaangażowania w akcję charytatywną.
  POWITANIE WIOSNY

  W dniu 20 marca 2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "pożegnania zimy- powitania wiosny". Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Nauczycielka przedstawiła krótką historię związaną z tą tradycją ludową.
  W przedszkolnej sali zrobiło się radośnie i kolorowo, ponieważ każda grupa przebrała się w zielone stroje. Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę tańcami, piosenkami oraz radosnymi okrzykami.
  Przedszkolaki wzięły udział w konkursie – "Mój pomysł na Marzannę".
  Dzieci prezentowały swoje Marzanny, które wykonywały z rodzicami w domu.
  Wszystkie pomysłowe prace zostały wyróżnione, a Pani dyrektor wręczyła dzieciom nagrody książkowe.
  Na zakończenie uroczystości dookoła przedszkola ruszył barwny korowód.
  Wiosnę powitaliśmy kolorowymi gaikami i wyruszyliśmy w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny.

  galeria


  Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich Pań, zarówno tych dużych, jak i małych. Ósmego marca dzieci ze wszystkich grup przygotowały program artystyczny składający się z wierszyków i piosenek. Na początek zaprezentowały się małe strojnisie, które narzekały, że dbanie o wygląd i strojenie się zabiera im zbyt dużo czasu. Następnie dzieci opowiedziały o zawodach, w których pracują kobiety oraz przedstawiły wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mężczyzn, w której Panowie odpowiadali na pytanie: "Po co na świecie są kobiety?". W pięknych, melodyjnych piosenkach i wygłaszanych wierszach dominowały życzenia szczęścia, zdrowia i uśmiechu na twarzy.
  Chłopcy składali życzenia dziewczynkom i paniom, nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. W grupach Krasnale, Muchomorki i Biedronki chłopcy przygotowali koleżankom niespodzianki w postaci upominków oraz słodki poczęstunek.
  Na dziewczęcych buziach przez cały dzień gościł uśmiech, a chłopcy zachowywali się wyjątkowo grzecznie. Mali mężczyźni naprawdę spisali się na medal!

  galeria


  SPOTKANIE Z PISARKĄ

  W poniedziałek 6 marca nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość – lokalna pisarka, wieloletnia nauczycielka języka polskiego, a obecnie wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym - Pani Grażyna Tymiakin. Spotkanie przebiegało pod hasłem "Warto czytać, bo książka jest naszym przyjacielem". Na wstępie pani Grażyna zaprosiła wszystkich przedszkolaków do wysłuchania pięknej baśni braci Grimm pt. "Królowa pszczół", a następnie przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat treści i przekazu moralnego tej baśni. Podczas spotkania pani Grażyna wprowadziła nas w ciekawy świat książek, zaprezentowała napisane przez siebie książki i przybliżyła wszystkim "Kim jest pisarz?". Opowiedziała nam o tym, jak wygląda warsztat pisarza, co jest niezbędne, aby powstała książka, a także jakie są jej ulubione książki i pisarze. Mówiła  o swojej pracy pisarskiej, zainteresowaniach i odpowiadała na pytania dzieci. Mali słuchacze zadawali pisarce masę pytań, m.in. o to, jak powstaje książka, ile czasu potrzeba na jej napisanie, czy pisze pani kolejne książki itp. Dzieci na pewno zapamiętają to spotkanie, ponieważ pierwszy raz mieli możliwość rozmowy z pisarką. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za to niesamowite i ciekawe spotkanie.

  galeria


  Zabawa karnawałowa

  galeria


  Walentynki

  "W dniu świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości." – tymi słowami rozpoczęły się zabawy Walentynkowe w grupie Biedronek. 14 lutego był dla przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni, a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Walentynki były także okazją  do okazywania sobie uczuć i nazywania ich. W tym dniu przedszkolaki wypowiadały się o znaczeniu słów szczęście, miłość, przyjaźń, radość. Po zapoznaniu wszystkich z tradycją tego święta, dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, układały puzzle serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek i bawiły się zrobionymi przez siebie papierowymi okularami w kształcie serca. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością podczas wykonywania walentynek dla bliskich osób. Tego wyjątkowego dnia odbyła się także Dyskoteka Walentynkowa. Dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach tanecznych i ruchowych. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach a znakomite humory i zabawa towarzyszyły dzieciom przez cały czas. Słodkim akcentem na koniec był pyszny walentynkowy lizak, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.
  To był szczęśliwy dzień, pełen miłości, przyjaźni, radości i fantastycznej zabawy!!!

  galeria


  Dzień Babci i Dziadka – grupa II

  galeria


  Dzień Babci i Dziadka – grupa I

  galeria


  Podczas ferii zimowych pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!!!

  Unikaj niebezpiecznych zabaw w niewłaściwych miejscach, które mogą zagrażać twemu zdrowiu i życiu !!!   Takie tematy poruszył Strażnik Miejski Jacek Wrona podczas pogadanki z przedszkolakami.
  Bezpieczna jazda na sankach, nartach, łyżwach…
  Nadchodzą zimowe ferie, jest to okres aktywnego spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu. Poruszając się na sankach, nartach, łyżwach… powinniśmy przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemnych przygód.
  Ślizgając się po śniegu, na lodzie… należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu części ciała. Podstawą bezpiecznego korzystania z zimowego sprzętu sportowego jest odpowiednio dobrana odzież zabezpieczająca nasze ciało przed urazami, no i oczywiście nasza wyobraźnia i zachowanie ostrożności. Podczas zabawy na śniegu bądźmy widoczni: kolorowe ubranie, opaski odblaskowe.
  Korzystając z tej formy wypoczynku pamiętajmy o przepisach ruchu drogowego i o ślizganiu się w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach. Nie ślizgamy się blisko samochodów, nawet tych zaparkowanych, nie ślizgamy się na zamarzniętych zbiornikach wodnych i rzekach.
  Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim "Bezpieczne ferie"

  Jak co roku, przed zbliżającymi się feriami zimowymi, w Przedszkolu Miejskim odbyło się spotkanie ze Strażnikiem Miejskim Panem Jackiem Wroną na temat "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych". Na początku pan Jacek opowiedział przedszkolakom o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas zimowych zabaw. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Uświadomił dzieciom, że podczas "śniegowej bitwy" w śnieżkach nie mogą znajdować się przypadkowe kawałki lodu czy kamienie oraz staramy się nie celować w twarz drugiej osoby. Następnie pan strażnik przypomniał dzieciom o odblaskach i obowiązujących przepisach ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie, radził również jak postępować w przypadku ataku groźnego psa, a także jak należy się zachować się w kontaktach z osobami obcymi oraz jak należy dbać o bezpieczeństwo w domu. Na zakończenie Pan Strażnik życzył dzieciom aby ferie zimowe upłynęły zdrowo, wesoło i bezpiecznie.
  Więc odpoczywajmy, bawmy się, ale przede wszystkim pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas zabaw na śniegu. Zima na ferie dopisała, więc dzieci na pewno skorzystają z jej uroków i dużo czasu będą spędzać na świeżym powietrzu.

  galeria


  Jasełka przedszkolaków

  Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym pokazały, że potrafią pracować w zespole, wczuwać się w role i pokonywać presję, związaną z publicznymi wystąpieniami. W tym tygodniu przedszkolaki dwukrotnie wystawiły jasełka, na które zaprosiły liczne grono gości. W piątek 13 stycznia mali aktorzy występowali w przedstawieniu otwartym dla mieszkańców miasta, które odbyło się w "Starej Kotłowni". Choć na widowni zasiadła spora grupa widzów, w tym burmistrz Rejowca Fabrycznego Stanisław Bodys, przedszkolaki śmiało wygłaszały przygotowane teksty, a ich stroje, gra sceniczna i zaangażowanie tylko potęgowały pozytywne wrażenia publiczności. Mali artyści stanęli na wysokości zadania i wspaniale wcielili się w role Maryi, Józefa, trzech mędrców, aniołków i pastuszków. Dzień wcześniej, w tym samym miejscu mali aktorzy wystąpili przed jeszcze większym audytorium, które stanowili przede wszystkim babcie i dziadkowie. Podobnie jak w piątek pastuszkowie, Trzej Królowie i całe zastępy aniołków śpiewały kolędy i pastorałki, a także recytowały świąteczne wierszyki. Przy okazji dzieci zaprezentowały specjalny program, złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki z okazji święta Babć i Dziadków, które przypada podczas ferii.

  galeria


  Góra Grosza

  Przedszkole tradycyjnie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza".  Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc.  Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie.  Po zakończonej akcji zebrane "grosiki" zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. W  przedszkolu uzbieraliśmy razem 11 788 monet składających się na kwotę  283,21 zł.
  Największą ilość pieniążków zebrała grupa II Krasnale. Gratulujemy
  Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji  i chęć niesienia pomocy!

  galeria


  Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy

  "Uczymy się pomagać"

  Już po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy dla Kubusia Kusy. Na specjalnie przygotowanym stoisku przedszkolaki sprzedawały  wykonane przez siebie i swoich rodziców bożonarodzeniowe dekoracje świąteczne: choinki, bombki, renifery, stroiki i wiele innych ozdób. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i wprowadził wszystkich w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że bożonarodzeniowe ozdoby, staną się miłym prezentem dla bliskich lub dekoracją w Państwa domach. Wszystkim rodzicom pragniemy podziękować za wszelką pomoc w organizacji kiermaszu. Dzięki hojności i zaangażowaniu rodziców udało nam się zebrać 610 zł.

  galeria


  Choinka u Kubusiów

  I przyszedł ten bardzo oczekiwany czas dla dzieci z grupy Kubusie. Przedszkolaki obdarowane zostały przez Mikołaja prezentami, a dzisiaj z wielkimi emocjami ubierały grupową choinkę. Przygotowania do Świąt Bożonarodzeniowych trwają.

  galeria


  Dzień Górnika

  Dzień Górnika to jedna z wielu uroczystości, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym.
  W dniu 7 grudnia odwiedzili nas górnicy z odkrywkowej kopalni marglu w naszym mieście, panowie Andrzej Dworak i Ryszard Lipiński.
  Zaproszonych górników, ubranych w galowe mundury, przedszkolaki w tym roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki.
  Po części artystycznej goście podzielili się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, opowiedzieli o wydobywanych tam surowcach i minerałach. Zaprezentowali również galowy strój górnika i chętnie odpowiadali na pytania przedszkolaków. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane upominki.
  Nasi wychowankowie otrzymali od górników ogromną torbę cukierków.

  galeria


  Mikołaj

  W dniu dzisiejszym odwiedził nas prawdziwy Mikołaj. Uśmiech nie opuszczał twarzy naszych przedszkolaków. Dziękujemy Mikołajowi za to, że zawsze pamięta o naszych dzieciach oraz rodzicom zaangażowanym w organizację uroczyctości.

  galeria


  Pani poseł z wizytą u przedszkolaków

  5 grudnia do Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym zawitał Mikołaj. Kilka worków zabawek, gier edukacyjnych, książek, przyborów do zajęć plastycznych, mikołajkowych prezentów przyniosła poseł Beata Mazurek, której towarzyszył burmistrz Stanisław Bodys.
  Przedszkolaki z zapałem i wielką ciekawością rozpakowywały prezenty, a potem piosenkami podziękowaly za podarki.
  Na zakończenie Pani poseł złożyła już świąteczne życzenia przedszkolakom, nauczycielom i pracownikom. W podziękowaniu otrzymała od dyrektor przedszkola Małgorzaty Wołosiuk i burmistrza oryginalną bombkę choinkową dzierganą na szydełku.

  galeria


  Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.
  W dniu 25 listopada 2016 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.
  Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”.
  Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie". Jedną z atrakcji była degustacja miodku.
  Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

  galeria


  "Spotkanie z ekologią"

  14 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert pt. "Spotkanie z ekologią".

  galeria


  Sprzątanie Świata
  "Przedszkolaki lubią czystość i sprzatają środowisko"

  Jak co roku wszystkie przedszkolaki włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" – by od najmłodszych lat uczyć się  zasad dbania o środowisko. Dzieci zaopatrzone w foliowe rękawiczki i worki, chętnie i z zaangażowaniem sprzątały teren wokół przedszkola oraz pobliski park. Akcja ta miała na celu zachęcenie przedszkolaków i mieszkańców naszego miasteczka do dbania o środowisko przyrodnicze oraz uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej nas przyrody. Ta praktyczna lekcja ekologii z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.
  "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE"

  Jak wiele wypadków spotyka pieszych nie trzeba nikomu mówić, ale im wcześniej poznamy specyfikę ruchu drogowego tym lepiej. Wychodząc temu naprzeciw dzieci z Miejskiego Przedszkola w Rejowcu Fabrycznym zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Elementarne zasady ruchu drogowego poznały podczas spotkania z Panem policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego w Chełmie.
  Funkcjonariusz policji opowiedział przedszkolakom o swojej pracy i zademonstrował, jak należy bezpiecznie korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Następnie dzieci udały się na przejście dla pieszych, gdzie w asyście pana policjanta praktycznie ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.
  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

  galeria


  "KODEKS ŚWIADOMEGO RODZICA"

  20 października Rodzice najmłodszych przedszkolaków czynnie uczestniczyli w warsztatach pod tytułem "KODEKS ŚWIADOMEGO RODZICA". Zajęcia prowadziła Pani Barbara Kostrobała – konsultant Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakresie wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki.
  Dziękujemy Rodzicom za przybycie, zaangażowanie oraz miłą atmosferę. Mamy przekonanie, że udział w warsztatach dostarczył Paniom wiele radości oraz będzie pomocny w świadomym wychowaniu Waszych pociech.

  galeria


  Pasowanie na Przedszkolaka

  galeria


  Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

  10 października 2016 r. dzieci 5 i 6 – letnie wyruszyły na wycieczkę przyrodniczą do Poleskiego Parku Narodowego. Celem naszej wyprawy było poznanie poleskiej fauny i flory oraz dostarczenie dzieciom wiedzy na temat znaczenia lasu dla ludzi i zwierząt. Wycieczkę zaczęliśmy od siedziby Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie, gdzie czekał już na nas przewodnik . Wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych na temat "Co zwierzęta robią zimą?", a w Ośrodku Ochrony Żółwia Błotnego PPN mogliśmy dokładnie dowiedzieć się, jakie działania są podejmowane na rzecz ochrony żółwia błotnego. W Ośrodku tym w okresie od połowy września do końca maja przebywają małe żółwie błotne. Jest to jedno z działań służb Parku zmierzające do poprawy stanu populacji żółwia błotnego. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Dydaktyczno – Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Załuczu Starym. W części muzealnej oglądaliśmy zbiory, na które składają się eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze, o których ciekawie opowiadał dzieciom przewodnik. Zainteresowanie było ogromne, o czym świadczyły liczne pytania dzieci. Spacer "Ścieżką żółwik" z oczkiem wodnym i oglądanie Ośrodka Rehabilitacji zwierząt z wolierą dla ptaków i wybiegiem dla ssaków zakończył nasze spotkanie z poleską przyrodą, a zadaszenie turystyczne pozwoliło nam na odpoczynek i krótki posiłek.
  Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Zwiedziliśmy ciekawe miejsce i poszerzyliśmy wiedzę o Poleskim Parku Narodowym. Wycieczka bardzo podobała się uczestnikom i pozytywnie wpłynęła na zainteresowania przyrodnicze przedszkolaków. Była to dla nich ciekawa lekcja przyrody.

  galeria


  Smaczne i zdrowe szaszłyki, sałatki i koktajle owocowe

  Dzień Marchewki w przedszkolu
  Niedawno obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Marchewki". Był to bardzo zdrowy dzień, a wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania warzywa, jakim jest marchewka. Dzieci z grupy IV przygotowały surówkę oraz sok owocowo–warzywny z marchewki i jabłek a następnie przystąpiły do wspólnej degustacji zdrowych produktów. Po takiej dawce witamin i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.

  galeria


  "Od maluszka aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2016

  Hasłem przewodnim Dnia Przedszkolaka 2016 roku jest "Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają". Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w tym roku po raz piąty. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, napisał list, skierowany zarówno do dzieci, jak i ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Dzieciom życzył dobrze spędzonych przedszkolnych lat, wspaniałych pierwszych przyjaźni oraz czerpania radości z dzieciństwa. Dorosłym przypomniał o tym, że święto to powinno być nie tylko zabawą, lecz także okazją do przypomnienia o prawach dziecka oraz o tym, jak wiele można nauczyć się od najmłodszych.
  Z tej okazji w naszym przedszkolu w poszczególnych grupach wiekowych przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Każde z dzieci otrzymało piękną odznakę z okazji obchodzonego święta. Tego dnia odbył się również przemarsz ulicami naszego miasta, którego celem oprócz integracji całej społeczności przedszkolnej, było również propagowanie wychowania przedszkolnego i naszej placówki. Barwny korowód wzbudził zainteresowanie przechodniów i okolicznych mieszkańców a przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Na zakończenie odbyły się zabawy integracyjne w ogrodzie przedszkolnym, w których uczestniczyły wszystkie grupy od Kubusiów aż po Biedronki. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka dostarczył naszym przedszkolakom wielu pozytywnych wrażeń, zintegrował przy wspólnej zabawie i na długo pozostanie w ich pamięci.


  HYMN PRZEDSZKOLAKA

  Muzyka: Urszula Pakuła
  Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka


  Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
  tańczą, skaczą i śpiewają i śpiewają.
  Przedszkolaki przykład dają, przykład dają.
  I też swoje święto mają, święto mają.

  ref:  Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,
  to święto Ani, Basi i Krzysia.
  W dzień przedszkolaka każdy to wie,
  bawi się z nami, kto tylko chce.

  Ogród z panią przystroimy, przystroimy,
  Sto balonów wypuścimy, wypuścimy.
  Będzie to wiadomość taka, właśnie taka,
  że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka.

  ref.: Dzień przedszkolaka…

  galeria


  Ślimak

  O Cittaslow z najmłodszymi. Ideą międzynarodowego ruchu Cittaslow jest propagowanie w mniejszych miejscowościach kultury dobrego i wolniejszego trybu życia, stanowiącego alternatywę wobec wielkomiejskiego pośpiechu i postępującej globalizacji. W ramach Tygodnia Cittaslow, miejscowości należące do ruchu spod znaku ślimaka organizują wydarzenia promujące ideę miasteczek "dobrej jakości życia". A że najlepiej edukować przez zabawę i ruch, więc ślimak odwiedził nasze przedszkole. Opowieść o Ślimaku Maciusiu i jego przyjacielu Lisku Prędziuszku bardzo się spodobała dzieciom, a przy okazji wiele nauczyła i wprowadziły najmłodszych w świat Cittaslow, ukazując zalety nieśpiesznego życia. Losy głównego bohatera  – Ślimaka Maciusia – były inspiracją dla zabaw integracyjnych, opowieści i wycieczek po miasteczku. Działania edukacyjne w duchu Cittaslow promują także postawy ekologiczne ukazując m.in. sposoby wykorzystania surowców wtórnych.
  Starszaki z grupy III i IV brały udział w zajęciach edukacyjnych, wykonały różnorodne prace plastyczne, których głównym bohaterem był ślimak a także wybrały się na wycieczkę po naszej miejscowości, będąc przewodnikami ślimaka. Prowadzone działania edukacyjne były doskonałą okazją do wytłumaczenia najmłodszym zalety idei Slow i omówienia celów tego ruchu.

  galeria


  Sprzątanie Świata

  "Przedszkolaki lubią czystość i sprzątają środowisko"

  galeria


  Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017


  Wydawnictwo: WSiP

  Dzieciom urodzonym w roku 2010
  PRZYGODA Z UŚMIECHEM. Roczne przygotowanie przedszkolne. BOX.

  oraz publikacje dodatkowe:
 • Przygoda z uśmiechem. Piszę.
 • Przygoda z uśmiechem. Liczę.

 • Dzieciom urodzonym w roku 2011 należy zakupić podręcznik:
  TROPICIELE. Pięciolatek.


  Dzieciom urodzonym w roku 2012 należy zakupić podręcznik:
  TROPICIELE. Czterolatek. BOX.


  Dzieciom urodzonym w roku 2013 należy zakupić podręcznik:
  TROPICIELE. Trzylatek. BOX.
  Grupy Przedszkolne 2016–2017

  galeria