Archiwum 2017 – 2018


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 - Fotorelacja

galeria

Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki w Fajsławicach

Najmłodsze przedszkolaki wybrały się 19 czerwca na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji i Rozrywki w Fajsławicach. Na miesjcu czekało na dzieci wiele atrakcji, zarówno w sali jak i na powietrzu. Przedszkolaki chętnie bawiły się na magicznym dywanie, w Małpim Gaju, w Cybergaju. Mieli możliwość skorzystania z zewnętrzengo placu zabaw, zjeżdżalni pontonowej, tyrolki linowej, trampoliny. Wycieczka ta na długo pozostanie w pamięci dzieci.

galeria

"Spartakiada to zabawa" - Fotorelacja

galeria

"Mały matematyk"

13 czerwca w naszym przedszkolu odbył sie konkurs "Mały matematyk", w którym wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Przedszkolaki zdobywały kompetencje matematyczne poprzez zabawę.Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia z zakresu dodawania i odejmowania, porządkowania liczb,rozpoznawania figur geometrycznych, znajomości nazw dni tygodnia i miesięcy. Celem konkursu było wspieranie dzieci zdolych w rozwijaniu ich zainteresowań matematycznych, oraz inspirowanie myślenia matematycznego utworami literatury matematycznej. Wszystkie grupy znakomicie poradziły sobie z zadaniami i otrzymały ksiazki oraz dyplomy.

galeria

Bezpieczne wakacje

Już niedługo rozpoczniemy sezon wakacyjny, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicieli policji, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Panie policjantki omówiły zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz bezpiecznego poruszania się na drodze, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Przedszkolaki rówież miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły paniom policjantkom podziękowanie za przeprowadzenie ciekawych zajęć edukacyjnych i miło spędzony czas.

galeria

Z wizytą w szkole

Pod koniec czerwca wszystkie 6-latki odwiedziły uczniów z klasy III Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Rejowcu Fabrycznym. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić budynek szkolny, zobaczyły świetlicę, bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną. Trzecioszklasiści opowiedzieli o zajęciach szkolnych. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy III czytali bajki.

galeria

Kim będę, gdy dorosnę...

Realizując blok tematyczny "Kim będę, gdy dorosnę", dzieci z grupy "Kubusie" gościły swoich rodziców, którzy opowiadali o wykonywanych przez siebie zawodach. Podczas całotygodniowych zajęć "Kubusie" miały okazję poznać zawód m.in. pielęgniarki, konduktora i policjantki. Wszystkim przybyłym rodzicom składamy jeszcze raz podziękowania za spotkanie.

galeria

Święto Rodziny

Święto Rodziny to wyjątkowa uroczystość , której zawsze towarzyszy wiele emocji ? uśmiech, radość, wzruszenie i duma z pociech. Z tej okazji 04.06.2018r. do naszego Przedszkola licznie przybyli specjalni goście ? Rodzice. Wszystkie dzieci zaprezentowały się w części artystycznej. Słowem i piosenką wyraziły swoją miłość i wdzięczność za serce, matczyną cierpliwość i ojcowską dobroć. Jednak w tym szczególnym dniu nie tylko dzieci wystąpiły na scenie,również rodzice zamienili się w artystów i wszyscy mogli ich podziwiać w bajce o ?Szewczyku Dratewce?. Na zakończenie programu artystycznego dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty i ruszyli do wspólnych tańców oraz biesiadowania przy ognisku. Wydarzenie to przebiegło w bardzo radosnej, rodzinnej i miłej atmosferze.

galeria

Wycieczka do parku tematycznego Magiczne Ogrody

Najstarsze przedszkolaki wybrały się 29 maja na wycieczkę autokarową do Magicznych Ogrodów koło Janowca nad Wisłą. Dzieci zwiedzały magiczne krainy: Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankową Łąkę, Bulwiakową Osadę, Wodny Świat, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Gród i poznawały jego mieszkańców. Wszyscy wspólnie bawili się na łonie natury z bohaterami magicznych krain, wśród pachnących kwiatów, szumiących drzew i płynących strumieni. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole.Największe emocje wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi. Po zjedzeniu obiadu i nabraniu sił, dzieci miały czas na swobodną zabawę na trampolinach, dmuchawcach, zjeżdżalniach i mini parkach linowych. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności przez dzieci. I na tym zakończyła się nasza przygoda z Magicznymi Ogrodami! Zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień wróciliśmy do domu. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci dzieci.

galeria

Konkurs fotograficzny "Przyroda wokół nas"

W naszym przedszkolu ogłosiliśmy rodzinny konkurs fotograficzny dla chętnych dzieci wraz z rodzicami. Zachęcaliśmy wszystkich do prowadzenia obserwacji i uwieczniania na zdjęciach piękna otaczającej nas przyrody, która budzi się wiosną do życia. Po ogłoszeniu konkursu fotograficznego dzieci wraz z rodzicami wyruszyły na poszukiwania zwiastunów wiosny. Wszyscy prowadzili wnikliwe obserwacje i gromadzili dokumentację fotograficzną. Widać było duże zaangażowanie ze strony rodziców i dzieci czego dowodem były przyniesione przez dzieci piękne zdjęcia. Na terenie przedszkola zorganizowana została wystawa fotograficzna zgromadzonych zdjęć a uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

galeria

Przedszkolaki w jednostce Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie

Podczas wycieczki do PSP w Chełmie dzieci miały okazję zwiedzić jednostkę Straży Pożarnej, z bliska obejrzeć wóz strażacki i sprzęt pożarniczy. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz dowiedziały się, jak można zostać strażakiem. Strażacy udzielili dzieciom kilku wskazówek na temat bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zademonstrowali wykorzystywany w akcjach sprzęt pożarniczy oraz wyposażenie wozu strażackiego. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki wraz z jego wyposażeniem. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu - dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze, pozwalające szybko odnaleźć, nawet w gęstym dymie, poszkodowanego strażaka. Spotkanie zakończyliśmy wręczeniem strażakom pamiątkowych laurek i podziękowania od wszystkich przedszkolaków. Wizyta w jednostce Straży Pożarnej dostarczyła wszystkim niecodziennych wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

galeria

Rodzice Dzieciom

Podczas realizacji tematów związanych z książką, w grupie IV została zorganizowana akcja czytania dzieciom. Rodzice zaangażowali się w czytelnicze spotkania, aktywnie w nich uczestniczyli. Akcja miała na celu zachęcić przedszkolaków do dbania o książki, kształcić ich nawyki czytelnicze, a także budować relację między rodzicem a dzieckiem.

galeria

Przedszkolaki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Starszaki z grupy III i IV podczas trwania ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Rejowcu Fabrycznym. Wzięły udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panie bibliotekarki, dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki, zapoznały się z regulaminem obowiązującym w Bibliotece Miejskiej a przy okazji poznały zawód bibliotekarza. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie wizyty, starszaki podziękowały paniom bibliotekarkom za ciekawe spotkanie i złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który obchodzony jest 8 maja. Dzieci wraz z panią wybrały książki, które wypożyczyły i będą je wspólnie czytać w przedszkolu. Obiecały również, że będą często gościć w bibliotece i przyjdą z rodzicami, żeby założyć swoją kartę czytelnika.

galeria

Dzień Ziemi w Przedszkolu

Dzień Ziemi - w tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki uczą się, jak żyć ekologicznie. Nasze przedszkole realizuje projekt ekologiczny ?Ekoludek naszym przyjacielem? współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Wspólnie realizujemy zadania zawarte w projekcie, których celem jest zbliżenie dzieci do świata przyrody oraz rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Jednym z takich działań były obchody Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu. W piątek 20 kwietnia, dzieci przyszły ubrane na zielono lub niebiesko, bo jest to ulubiony kolor naszej planety. Tego dnia odbyły się warsztaty ekologiczno ? przyrodnicze ?Mali ekolodzy to my? a także konkurs wiedzy przyrodniczej ?Przyjaciele przyrody?, który był podsumowaniem i sprawdzeniem wiadomości dzieci. Podczas obchodów Święta Ziemi przedszkolaki śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz złożyły ślubowanie Młodego Ekologa i zdobyły odznakę ?Przyjaciel Ekoludka?. Podsumowaniem naszych działań był Ekologiczny Happening ulicami miasta a także wspólne sprzątanie terenu wokół przedszkola. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Właśnie poprzez takie działania dzieci zostają uświadomieni, że człowiek jest nieodłączną częścią przyrody i środowiska, w którym żyje.

galeria

Wiosenne kanpaki

Nie tylko za okanami zrobiło się kolorowo i wiosennie, ale także na talerzach przedszkolaków. W piątek (13.04.2018r.) w naszym przedszkolu dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe kanapki. Celem zajęć było zachęcenie najmłodszych do częstszego spożywania warzyw. Wszytskim dopisywał dobry humor i apetyt.

galeria

"Czym powitać Cię Wiosenko?"

W dniu 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie "Pożegnania zimy ? powitania Wiosny". Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków wzbudziły już same przygotowania. Z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych kwiatów i wiosennych gaików ? maików. Stworzyły także piękne portrety Pani Wiosny, które ozdobiły przedszkolny hol. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki oraz zaprezentowały Marzanny wykonane przez każdą grupę. Witały nową porę roku wesołymi piosenkami i tańcem. Następnie wyruszyły barwnym pochodem do ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach Marzanny i skandując hasła "Hu ? hu ? ha precz Zimo zła!". Kukły spłonęły w ognisku a nadchodzącą Wiosnę dzieci powitały kolorowym gaikiem ? maikiem. Po powrocie do przedszkola odbył się Pokaz Mody Wiosennej. W tym wspaniałym wydarzeniu wzięły udział "Modelki" i "Modele" ze wszystkich grup prezentując niepowtarzalną kolekcję wiosenną przy dźwiękach muzyki królującej w salonach mody w Paryżu. Nie zawiodła pomysłowość dzieci i rodziców. Kreacje przygotowano według własnych pomysłów, zaczerpniętych ze świata fauny i flory. Wykonano je z wszelkich dostępnych materiałów: różnorodnych tkanin, bibuły, wstążek, kwiatów. Wszystkie były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne. Po wybiegu spacerowali Pani Wiosna i Pan Wiosna, wiosenne damy i dżentelmeni, dzieci ? kwiaty, bocian oraz inne cudowne wiosenne postaci. W modzie damskiej dominowały suknie w kwiaty a w modzie męskiej kapelusze i krawaty ozdobione wiosennymi kwiatami. Za przepiękne kreacje dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody. W tym dniu w naszym przedszkolu zagościła prawdziwa Wiosna. Wszyscy bawili się wspaniale. Mamy nadzieję, że taki sposób witania tej wyjątkowej pory roku na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich miłośników mody oraz osoby, które chciałyby "odmienić swoją szafę" na wiosnę w 2018 roku do obejrzenia naszej kolekcji. Życzymy Państwu wiosennych wzruszeń.

galeria

"Szpital Pluszaka" w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym

W ramach programu edukacyjnego "Szpital Pluszaka", każda z grup z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem Grupy Ratowniczo-Medycznej Medicus. Celem spotkania było oswojenie dzieci ze służbami ratowniczymi, utrwalenie numerów alarmowych oraz przybliżenie przedszkolakom zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci miały również możliwość zobaczyć z bliska pojazd ratowniczy. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki dzielnego pacjenta.

galeria

Konkurs plastyczny "Herb Rejowca Fabrycznego widziany oczami dziecka"

więcej


Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowa data, o której powinni pamiętać wszyscy Panowie zarówno duzi jak i mali. Z okazji Dnia Kobiet "Kubusie", "Krasnale", "Muchomorki", "Biedronki" przygotowały dla małych i dużych Pań program artystyczny, składający się z wierszyków i piosenek. Chłopcy na zakończenie złożyli życzenia oraz wręczyli wszystkim Paniom kwiaty.

galeria

Wielkanoc coraz bliżej – spotkanie z artystką ludową

Święta Wielkiej Nocy zbliżają się wielkimi krokami, w związku z tym nasze przedszkole zorganizowało spotkanie wielkanocne. W piątek (02.03. 2018r.) gościliśmy artystkę ludową panią Jolantę Czwalik. Warsztaty poprzedzone były krótkim wstępem na temat robienia plam na Niedzielę Palmową. Artystka pokazała nam sposób wykonania palm metodą tradycyjną z naturalnych składników m.in. bukszpanu, kolby kukurydzy, traw, grochu, a także nauczyła nas jak zrobić z bibuły piękne kwiaty, którymi również możemy przyozdobić palmy.
Dziękujemy pani Jolancie za spotkanie, pokazanie dorobku swojej pracy i tym samym wprowadzenie w świąteczny nastrój.

galeria

Bezpieczny przedszkolak w czasie ferii zimowych

Dbając o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków, przed zbliżającymi się feriami zimowymi gościliśmy w przedszkolu Strażnika Miejskiego – Pana Jacka Wronę. Nasz gość omówił razem z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu. Strażnik Miejski przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód czy też zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Podczas spotkania przedszkolacy utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze, noszenia odblasków a także poznali sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Strażnik Miejski radził również dzieciom jak być bezpiecznym w domu oraz jak należy się zachować w kontaktach z nieznajomymi osobami.
Przekazaną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pomogła utrwalić prezentacja multimedialna. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały kamizelkę odblaskową oraz książeczkę do kolorowania o tematyce bezpiecznych zachowań w domu oraz na świeżym powietrzu.

galeria

Jasełka dla dziadków
galeria

KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU

Styczeń to miesiąc, w którym obchodzimy dwa najpiękniejsze święta – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Z tej okazji do naszego przedszkola wszyscy wnukowie zaprosili szczególnych gości – swoich ukochanych Dziadków. W podziękowaniu za trud i okazywaną miłość każdy oddział wspólnie ze swoimi paniami przygotował krótki występ artystyczny. Ukochane wnuki z grup: "Kubusie", "Krasnale", "Muchomorki" i "Biedronki" śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły oraz wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po zakończeniu części artystycznej honorowi Goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Spotkania z Dziadkami były pełne wzruszeń i radości.

Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze składamy najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że spędzony wspólnie czas na długo pozostanie w Waszej pamięci.
galeria

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W naszym przedszkolu odbył się 15.01.2018r. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek: wróżki, królewny, czarownice, policjantów, spidermanów, batmanów, ninja i wiele innych ciekawych postaci. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Pan Wodzirej proponował dzieciom rytmiczną muzykę, która porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka czy kaczuszek. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Kolejny bal karnawałowy już za rok!
galeria

Jasełka w Starej Kotłowni

galeria

Jasełka w przedszkolu

galeria

Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym 1 marca 2018 r. ROZPOCZYNA ZAPISY DZIECI na rok szkolny 2018/2019.


Regulamin w zakładce BIP
KONKURS PLASTYCZNY "EKOLUDEK" ROZSTRZYGNIĘTY

W środę 13.12.2017 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Ekoludek". Uczestnikami konkursu były dzieci z naszego przedszkola. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu "Ekoludka" z wykorzystaniem materiałów naturalnych oraz surowców wtórnych. Celem konkursu było kształtowanie postaw ekologicznych oraz wyrażanie własnej kreatywności i pomysłowości.
Na konkurs zgłoszono 33 prace, a każda z nich była pomysłowa i oryginalna. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy: Emilia Białk, Lena Pilipczuk, Jan Zembrzycki, Szymon Białk, Aleksandra Wenek, Czarek Boruchalski, Filip Rzepecki, Alicja Małysz, Kacper Błaszczuk, Aleksander Skiba, Wojciech Pilipczuk, Iga Kiejda, Lena Szerszeń, Kajetan Bielecki, Lena Bodak, Amelia Bodak, Adrian Kubicki, Dawid Bereza, Natalia Głogosz, Kajetan Haba, Jakub Pilipczuk, Karol Buczek, Eliasz Słotwiński, Nadia Piątek, Wiktor Seneluta, Blanka Podlipna, Gabriela Woźniak, Gabriela Rycak, Błażej Paw, Mateusz Bara, Szymon Sowiński, Jakub Kalisiewicz, Oliwia Maśluch.
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim dzieciom składamy serdeczne gratulacje oraz podziękowania za udział w konkursie plastycznym "Ekoludek".

galeria

DZIEŃ GÓRNIKA – BARBÓRKA 2017

W dniu 08.12.2017 nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele górnictwa z odkrywkowej kopalni margla znajdującej się w naszym mieście – Pani Ewa Andruszczak oraz Pan Andrzej Dworak. Wszystkie grupy powitały wspólnie przybyłych gości, specjalnie przygotowanym na ten szczególny dzień, programem artystycznym. W dalszej części spotkania zaproszeni górnicy wyjaśnili na czym polega ich praca w odkrywkowej kopalni, opowiedzieli o trudnym zawodzie górnika i o wydobywanych w kopalni surowcach i minerałach. Podczas spotkania goście zaprezentowali galowe stroje oraz otrzymane nagrody – Honorowy Kordzik i Honorową Szpadę Górniczą, a chętne dzieci miały możliwość zapozowania do zdjęć w czako i z kordzikiem. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły Pani Ewie i Panu Andrzejowi drobny upominek, a wszystkie dzieci otrzymały od gości dużą torbę cukierków.

galeria

ŚWIĘTY MIKOŁAJU BARDZO SIĘ CIESZYMY OD DAWNA CZEKAMY NA TWE ODWIEDZINY

Tymi słowami wszystkie dzieci przywitały długo oczekiwanego gościa.
W tym roku Święty Mikołaj również nie zawiódł dzieci i przybył do naszego przedszkola nie z jednym, ale aż z kilkoma workami wypełnionymi po brzegi zabawkami i przede wszystkim słodyczami. Jednak zanim niezwykły gość ze swoimi pomocnikami ? śnieżynkami wręczył grzecznym dzieciom prezenty posłuchał przedszkolaków, którzy przygotowali specjalnie dla niego krótki występ. Był to niezwykły dzień, pełen wrażeń.

galeria

Las – domem zwierząt

W dniu 01.12.2017r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu leśniczych z Nadleśnictwa Chełm. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody. Dzieci przywitały gości krótkim programem artystycznym, w dalszej części leśnicy opowiedzieli nam o swojej pracy, o lesie i zamieszkujących w nich ptakach i zwierzętach. Podkreślili, że człowiek w lesie jest gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy a dzieci powtórzyły sobie zasady zachowania się w lesie. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się także w jaki sposób pomóc ptakom i zwierzętom przetrwać zimę. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy otrzymali od gości z Nadleśnictwa Chełm pudełeczka z kredkami, a dzieci w podziękowaniu za ciekawe spotkanie wręczyły leśnikom dyplomy.

galeria

"HOKUS – POKUS , CZARY – MARY, NIECH SIĘ SPEŁNIĄ ANDRZEJKOWE CZARY"

galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Mięciutkie, kolorowe, małe i te duże ? pluszowe misie opanowały Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym.

W piątek (24.11.2017r.) wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy przedszkolak przyszedł z ulubioną przytulanką. Do naszych sal zawitały misie: duże, małe, kolorowe, puchate, z kokardkami i czapkami. Światowy Dzień Pluszowego Misia był dniem pełnym atrakcji, w którym nie zabrakło konkursów i zabaw z udziałem mięciutkich ulubieńców dzieci.

galeria

DZIEŃ DRZEWA

Dnia 20 października 2017r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Drzewa". Głównym celem było poznanie różnych gatunków drzew, rozwijanie postaw proekologicznych oraz ukazanie zalet drzew dla człowieka i przyrody. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup – "Kubusie", "Krasnale", "Muchomorki" i "Biedronki" ubrane w jesienne kolory zgromadziły się w jednej sali i poprzez zabawę, śpiew oraz tańce przyswajały wiedzę przyrodniczą. Na zakończenie każda z grup złożyła uroczystą przysięgę i uzupełniła drzewa swoimi listkami. Wszyscy przedszkolacy otrzymali drobne upominki.

galeria

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 13 października 2017r. w naszym przedszkolu odbyła się podwójna uroczystość – Dzień Edukacji Narodowej oraz pasowanie na przedszkolaka. W pierwszej części jako pierwsza zadebiutowała najmłodsza grupa "Kubusie". Następnie wszystkie nowoprzybyłe dzieci złożyły przysięgę, a pani dyrektor – Małgorzata Wołosiuk za pomocą magicznej kredki dokonała pasowania. Po uroczystym przyjęciu do grona przedszkolaków nastąpiła druga część artystyczna. Dzieci ze wszystkich grup wierszykami i piosenkami dziękowały za trud, serce i uśmiech wszystkim nauczycielom oraz pracownikom przedszkola. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia nauczycieli i pracowników oświaty. Po przedstawieniu pani dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i pracownikom przedszkola. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze. Na zakończenie dzieci wręczyły kwiaty oraz laurki wszystkim pracownikom przedszkola.

galeria

Dzień Marchewki

12 października dzieci z grupy IV obchodziły Dzień Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi dzieci na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci. Tego dnia wszystkie dzieci na głowach miały opaski z marchewką. Przy piosence "Urodziny Marchewki" najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Odbyły się także zabawy sensoryczne – odszukiwanie z zakrytymi oczami marchewki ukrytej wśród owoców i innych warzyw, a także poszukiwanie ukrytych w sali marchewek. Po tańcach i zabawach nastąpiła degustacja przygotowanej surówki z marchwi i jabłka, a później jako przekąskę każdy chrupał pokrojoną marchew. Dzień ten obfitował w radość i uśmiech na twarzach przedszkolaków, pewnie te pomarańczowe witaminy miały też w tym swój udział, a więc drodzy rodzice wskazówka dla nas na przyszłość, zachęcajmy dzieci do jedzenia świeżych warzyw.

galeria

WYCIECZKA DO PAWŁOWA
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Dnia 06.10.2017r. dzieci z grupy III i IV pojechały na wycieczkę do Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowie.
Zwiedziliśmy Izbę Garncarską, po której oprowadził nas Pan A.KOSZ. W zaaranżowanym wnętrzu zobaczyliśmy warsztat garncarski, ludowe meble, sprzęt gospodarstwa domowego i naczynia gliniane oraz wiele fotografii ilustrujących historię garncarstwa.
Podczas warsztatów garncarskich pod kierunkiem Pana L. Kiejdy, dzieci poznały etapy powstawania wyrobów ceramicznych z wykorzystaniem gliny i koła garncarskiego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały, jak powstają naczynia ozdobne oraz poznały techniki zdobienia naczyń elementami roślinnymi i farbą.
Glina to wspaniały materiał do lepienia, o tym przekonały się dzieci podczas warsztatów praktycznych w czasie których, lepiły ozdobne medaliony.
Wizyta w Izbie Garncarskiej i udział w warsztatach był dla przedszkolaków niezapomnianym przeżyciem wielkiej przygody ze światem kultury ludowej.
Na zakończenie wycieczki zorganizowaliśmy – "Święto Pieczonego Ziemniaka". Główną atrakcją tego święta było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki oraz wybory "Ziemniaczanego Króla i Królowej". W tym roku "Ziemniaczaną Królową" została Gabrysia Rycak, a Królem – Ksawery Niedziałek. Królewska para zaprosiła wszystkich do degustacji pieczonych ziemniaków.
Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno pozostanie w naszej pamięci.

galeria

Smacznie, zdrowo, kolorowo !

Zarówno mali, jak i duzi doskonale wiedzą, że jesienią szczególnie musimy zadbać o swoje zdrowie. Dlatego 5 października w naszym przedszkolu nie zabrakło dnia pełnego witamin. Dzieci z grup: "Muchomorki", "Krasnale" i "Biedronki" przyniosły z domów świeże owoce na sałatkę (jabłka, gruszki, śliwki, mandarynki, kiwi i pomarańcze). Przed robieniem sałatki przedszkolaki umyły dokładnie rączki, ubrały fartuszki. Każdy dostała tackę, nożyk i przystąpił do krojenia owoców. Celem takich zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania owoców i uświadomienie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Sałatki były smaczne, zdrowe i kolorowe. Nawet największy niejadek nie odmówił sobie skosztowania przepysznej sałatki.

galeria

DZIEŃ CHŁOPAKA U STARSZAKÓW

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste "Sto lat", złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie przygotowane ordery i upominki zakupione przez rodziców. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce integrujących grupę przedszkolną, przy których wszyscy świetnie się bawili. Po licznych konkursach i tańcach czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy, który na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

galeria

"Sprzątania Świata"

"Nie ma śmieci – są surowce" to hasło tegorocznej akcji "Sprzątania Świata", w którą włączyli się nasi przedszkolacy, ci duzi i ci mali.
Dnia 15 września 2017r. w naszym Przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Punktem docelowym tego dnia było sprzątanie przedszkolnej okolicy. Wszystkie dzieci otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Nasi przedszkolacy bardzo zaangażowali się w tę akcję i starannie wykonali powierzone zadanie. Wypełnione worki włożyli do kosza. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać o przyrodę.

galeria

Grupy Przedszkolne 2017–2018

galeria