"Kubusie"   " "Krasnale"   "Muchomorki"   "Biedronki"

GRUPA I – "KUBUSIE"

Nauczycielki: mgr Barbara Mazurczak
                    mgr Małgorzata Wołosiuk
Pomoc nauczyciela: Małgorzata Rucińska
Woźna: Ewa Kasprzyk

My chłopcy, dziewczynki do Kubusiów chodzimy i świetnie się bawimy

Wprawdzie mamy 3 – 4 lata i mówią na nas maluchy to my wiemy, że jesteśmy prawdziwe zuchy. Dla większości z nas przedszkole jest nowym miejscem, do którego przychodzimy, lecz wcale tu nie płaczemy ani nie grymasimy. Każdego dnia wyspani, z uśmiechem na twarzy dobrze się tu bawimy. Lubimy kiedy gra muzyka, dlatego chętnie uczymy się śpiewać i tańczyć. Rysowanie, malowanie, układanie klocków to dla nas najlepsza zabawa. Na spacery wyruszamy i na placu zabaw świetnie się bawimy. Z wielką ochotą uczymy się j. angielskiego i bierzemy udział w zajęciach dodatkowych: rytmice i tańcach. Po takiej aktywności odpoczynek wskazany, na leżakach wypoczywamy i muzyki relaksacyjnej słuchamy.

GRUPA II – "KRASNALE"

Nauczycielka: mgr Wioletta Kalita
Woźna: Maria Król

Oddział II "Krasnale" to grupa 4 – 5 latków. Chętnie chodzimy do przedszkola, gdzie poprzez zabawę poznajemy świat, normy i zasady, których musimy przestrzegać, aby żyć w zgodzie. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. Wszystkie nasze działania rozwijają samodzielność, wpływają na rozwój wszechstronnych zainteresowań. Bardzo lubimy zabawy ruchowe, dydaktyczne i w kącikach tematycznych. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym. W naszej grupie odbywają się różne zajęcia dodatkowe rozwijające nasze umiejętności i zainteresowania: język angielski, rytmika i tańce.
Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek i kołysanek.

GRUPA III – "MUCHOMORKI"

Nauczycielki: mgr Bożena Maryjańska
                   mgr Małgorzata Seweryniuk
Woźna: Iwona Wilk

Cześć, to my wesołe "Muchomorki". Nasza grupa liczy dwudziestu pięciu przedszkolaków, wśród których jest tylko siedem dziewczynek, a pozostała część grupy to chłopaki. Większość naszej grupy stanowią sześciolatki (16 dzieci), które w ciągu całego roku będą aktywnie przygotowywać się do rozpoczęcia nauki w szkole, a my młodsze pięciolatki będziemy poszerzać swoje wiadomości i umiejętności aktywnie dorównując starszym kolegom i koleżankom. Śmiało przekraczamy próg przedszkolny, gdyż większość z nas uczęszcza do przedszkola od trzeciego roku życia. Jesteśmy wesołymi przedszkolakami, pełnymi energii, chętnie bawiącymi się ze sobą. Nasze panie, Gosia i Bożenka, organizują nam zabawy, które umilają czas spędzany w przedszkolu, a zarazem uczą i mobilizują nas, aby w naszej grupie były przestrzegane zasady zawarte w kodeksie grupy. Nasze panie wprowadzają nas w świat liter i liczb. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne umiejętności sprostamy wszystkim wyzwaniom. Lubimy zajęcia ruchowe, plastyczne i muzyczne. Interesuje nas poznawanie nowych miejsc, dlatego chętnie uczestniczymy w wycieczkach oraz zabawach na świeżym powietrzu. Dużą przyjemność sprawiają nam zajęcia dodatkowe z rytmiki, tańców i języka angielskiego. W przedszkolu czujemy się bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nowe pozytywne wrażenia.

GRUPA IV – "BIEDRONKI"

Nauczycielki: mgr Danuta Wójcik
Woźna: Agnieszka Palikot

Grupa "Biedronki" to wspaniała gromada przedszkolaków. W naszej grupie jest 25 dzieci, w tym 11 chłopców i 14 dziewczynek. Jest wśród nas siedmioro dzieci 5–letnich i osiemnaścioro 6–letnich. Nasza sala znajduje się  w budynku Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym. Dzięki temu mamy  okazję poznać szkołę, jej pracowników i uczniów, aby  w przyszłym roku, już bez lęku, część dzieci powróciła do niej jako uczniowie klasy pierwszej.
W naszej grupie "uczymy się bawiąc i bawimy ucząc". Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności i zdolności. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i otaczającego świata, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Uczymy się też samodzielności w działaniu, kształcimy umiejętności samoobsługowe i już coraz lepiej nam to wychodzi. Podczas zajęć jesteśmy aktywni, uważnie słuchamy, śpiewamy piosenki, malujemy, lepimy oraz wycinamy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego nas  świata odpoczywamy, słuchając opowiadań i bajek lub muzyki relaksacyjnej. Chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych, rytmicznych i tanecznych oraz z wielkim zapałem uczymy się języka angielskiego. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc – nasze przedszkole, to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą i zgraną grupę. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie!