"Kubusie"   " "Krasnoludki"   "Muchomorki"   "Biedronki"

Oddział I "Kubusie"

Nauczycielki: mgr Wioletta Kalita
                   mgr Małgorzata Wołosiuk
Pomoc nauczyciela: Małgorzata Rucińska
Woźna: Ewa Kasprzyk

Nazywamy się KUBUSIE. Jesteśmy najmłodszą grupą, gdyż mamy dopiero po 3 – 4 lata. Większość z nas dopiero rozpoczyna przygodę z przedszkolem.
Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Poznajemy przedszkole, nasze Panie i rówieśników, z którymi spotykamy się codziennie. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i  malować. Lubimy zabawy  na placu zabaw i spacery na świeżym powietrzu. Chętnie bierzemy udział w zajęciach dodatkowych: rytmice, tańcach i uczymy się mówić po angielsku. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy na leżakach słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Oddział II "Krasnoludki"

Nauczycielka: mgr Bożena Maryjańska
Woźna: Maria Król

"To my – Krasnale – pięknie Was witamy"

Jesteśmy grupą 4 – 5 latków. Grupa nasza liczy 28 dzieci. Jesteśmy bardzo wesołymi przedszkolakami, lubimy śpiewać, słuchać ciekawych opowiadań i bajek, a najbardziej zajęcia muzyczno-ruchowe. Mile spędzamy tu czas, ucząc się, pracując i bawiąc się, bo przedszkole to nasz drugi dom.
W przedszkolu wesoło nam życie płynie, jak w prawdziwej rodzinie. Poprzez zabawy poznajemy świat, jego normy i zasady. Tworzymy zgraną grupę i jesteśmy ze sobą zżyci. U nas panuje miła i serdeczna atmosfera, nikt się nie nudzi, ponieważ dzieje się coś nowego. Chętnie bierzemy udział w różnych uroczystościach, lubimy spacery i wycieczki, a najbardziej zabawy na placu zabaw. Co dzień stajemy się bardzo samodzielni, ale zawsze możemy liczyć na pomoc naszej Pani. Jesteśmy grupą, która lubi wesołe zabawy, na przykład zabawy paluszkowe, gdzie uczymy się krótkich wierszyków i świetnie się bawimy paluszkami. Dużo radości sprawia nam zabawa z chustą animacyjną, często z nią się bawimy ale i wiele się uczymy.

Oddział III "Muchomorki"

Nauczycielki: mgr Iwona Włodarska
                   mgr Małgorzata Seweryniuk
Woźna: Iwona Wilk

Witamy, to my Muchomorki, dzieci 5 i 6 letnie, bardzo dzielne przedszkolaki. Jesteśmy bardzo koleżeńscy i zawsze uśmiechnięci. Dla niektórych z nas to ostatni rok w przedszkolu. Opiekują się nami panie, które co dzień witają nas z uśmiechem na twarzy i zapraszają do wspólnej zabawy i nauki. Każdego dnia zdobywamy umiejętności i doświadczenia, poznajemy zasady współżycia i współpracy w grupie oraz stajemy się bardziej samodzielni. Lubimy tańczyć, śpiewać oraz bawić się na naszym placu zabaw. Jesteśmy gotowi na to, aby podbić cały świat!!!

Oddział IV "Biedronki"

Nauczycielki: mgr Danuta Wójcik
Woźna: Agnieszka Palikot

Grupa "Biedronki" to wspaniała gromada 6 – latków. W naszej grupie jest 20 dzieci, w tym 9 chłopców i 11 dziewczynek. Większość z nas skończyła już 6 lat. Nasza sala znajduje się  w budynku Szkoły Podstawowej w Rejowcu Fabrycznym. Dzięki temu mamy  okazję poznać szkołę, jej pracowników i uczniów aby  w przyszłym roku, już bez lęku, powrócić do niej jako uczniowie klasy pierwszej.
W naszej grupie "uczymy się bawiąc i bawimy ucząc". Jesteśmy weseli, uśmiechnięci i ciekawi świata. Interesujemy się  wszystkim, co nas otacza. Dużo czasu spędzamy  na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności i zdolności. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie i otaczającego świata, dostrzeżenia innych oraz współdziałania z koleżankami i kolegami. Staramy się być dla siebie mili, szanujemy swoją pracę i pracę kolegów. Uczymy się też samodzielności w działaniu, kształcimy umiejętności samoobsługowe i już coraz lepiej nam to wychodzi. Podczas zajęć jesteśmy aktywni, uważnie słuchamy, śpiewamy piosenki, malujemy, lepimy   oraz wycinamy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego nas  świata odpoczywamy, słuchając opowiadań i bajek lub muzyki relaksacyjnej. Chętnie bierzemy udział w zajęciach ruchowych, rytmicznych i tanecznych oraz z wielkim zapałem uczymy się języka angielskiego. W przedszkolu czujemy się naprawdę bezpiecznie, a każdy kolejny dzień przynosi nam nowe, pozytywne wrażenia. Krótko mówiąc – nasze przedszkole, to przede wszystkim wesoła zabawa, której towarzyszy radosne odkrywanie tajemnic otaczającego świata. Lubimy tu przychodzić, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą i zgraną grupę. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie!