Dzisiaj jest:Wiosenna rodzinna olimpiada przedszkolaka, czyli powitanie wiosny na sportowo

26 marca 2014 roku odbyła się w naszym Przedszkolu w grupie Biedronki Wiosenna Rodzinna Olimpiada. Całe wydarzenie odbyło się w sali gimnastycznej. Na początek były tańce integracyjne dla dzieci i rodziców. Rozgrzewka w rytm muzyki bardzo spodobała się dzieciom a także dorosłym. Wszyscy chętnie wykonywali poszczególne kroki, śmiejąc się i jednocześnie bawiąc.
  Później rozpoczęły się zawody. Uczestnicy startowali w 8 konkurencjach. Przedszkolaki i ich rodzice ze sportowym duchem walki przystąpiły do zdrowej rywalizacji i rozpoczęły promowanie sportu zgodnie z ogłoszonym przez MEN – "Rokiem Szkoły w Ruchu". Wszyscy świetnie sobie poradzili w poszczególnych konkurencjach i każdy dawał z siebie najwięcej, ile tylko mógł. Poszczególne zadania, które miały wykonać drużyny, wymagały od zawodników zwinności, skoczności i szybkości. Ważna była również umiejętność współpracy w zespole.
Działania podjęte podczas Olimpiady mają uświadomić rodzicom znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowego rozwoju ich dzieci, zainicjować kreowanie życia rodzinnego, gdzie przykłada się dużą wagę do zdrowego stylu życia i uprawiania sportów rodzinnych.
Zdrowa rywalizacja i humor towarzyszyły zarówno dzieciom jak i rodzicom, gdy wykonywały zadania w konkurencjach. Olimpiada przebiegała pod znakiem dobrej zabawy i miłej atmosfery. Na pewno powtórzymy ją wiosną za rok.

Galeria