OBSZAR NR 1: WYCHOWANIE FIZYCZNE – ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Dzieci z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym regularnie uczestniczą w prowadzonych przez nauczycielki zajęciach ruchowych, podczas których wykonują różnego rodzaju ćwiczenia ogólnorozwojowe rozwijające sprawność wszystkich części ciała, psychomotorykę i koordynację ruchową. Metody pracy stosowane podczas ćwiczeń gimnastycznych sprzyjają rozwojowi dzieci w sferze poznawczej, motorycznej i emocjonalnej oraz są dostosowane do wieku, możliwości i potrzeb dzieci. Podczas zajęć obowiązuje strój gimnastyczny, w który przedszkolaki samodzielnie się przebierają. Dbamy o to, by ćwiczenia gimnastyczne nie były nudne, a dzieci wróciły do sal zmęczone i zadowolone. Są więc ćwiczenia z wykorzystaniem różnego rodzaju atrakcyjnych pomocy i przyborów – ringo, szarf, woreczków, skakanek, piłek, materaców, hula – hop itp., a także przyborów nietypowych – gazety, kręgle, kocyki, chusty itp. ,cieszących się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.

Konspekt nr 1: Zestaw ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci 5 – 6 letnich. Tor przeszkód z elementami ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Konspekt nr 2: Zestaw zabaw ruchowych i ćwiczeń gimnastycznych z nietypowymi przyborami dla dzieci 5,6 – letnich

Konspekt nr 3: Ruch na świeżym powietrzu