OBSZAR NR 6: ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE

• Spartakiada przedszkolaka
  • Jest to impreza cykliczna, która odbywa się co roku w czerwcu na Stadionie Miejskim Rejowcu Fabrycznym pod patronatem Burmistrza Miasta. Do udziału w Spartakiadzie przedszkolaka zapraszamy co roku dzieci z Przedszkola Gminnego w Rejowcu, z klasy zerowej ze szkoły w Krasnem, w Pawłowie, ze Szkoły Podstawowej w Rejowcu, dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Siedliszczu i oczywiście nasze przedszkolaki.

Głównym celem Spartakiady jest propagowanie wśród dzieci aktywności sportowej:
  • Wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu.
  • Wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci poprzez udział w poszczególnych konkurencjach sportowych.
  • Kształtowanie zachowań prozdrowotnych.
  • Promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.
  • Wyrabianie zdolności nawiązywania i pogłębiania kontaktów z innymi dziećmi – integracja przedszkolaków.
  • Wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej – fair play.
  • Dostarczenia dzieciom radości ze wspólnej zabawy i budzenie wiary we własne siły.
  • Zadania jakie sobie wcześniej postawiłyśmy to:
  • Stworzenie warunków do różnorodnej aktywności ruchowej wszystkich dzieci poprzez aktywny udział w zabawach i konkursach.
  • Zaspokajanie potrzeby współdziałania z rówieśnikami.
  • Integracja z dziećmi, nawiązanie przyjaźni i umacnianie więzi między placówkami.
  • Kształtowanie osobowości dzieci oraz rozwijanie takich cech jak: samodzielność, odpowiedzialność, opanowanie, szybkość reakcji, skupienie uwagi, wytrwałość w pokonywaniu przeszkód.
  • Spartakiadę Przedszkolaka przeprowadzamy zgodnie z wcześniej ułożonym harmonogramem. Pani Dyrektor wręcza wszystkim drużynom pamiątkowe puchary, dyplomy, medale i nagrody oraz słodycze . Na zakończenie dzieci zostają zaproszone przez panią Dyrektor na "Piknik przy grillu" do ogrodu przedszkolnego i wspólne zabawy na przedszkolnym placu zabaw.

• Galeria