OBSZAR NR 7: ZAJĘCIA NIEZORGANIZOWANE odkrywamy pasje, talenty, zainteresowania zachęcanie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.

Wizyta piłkarza z Klubu Sportowego Sparta Rejowiec i trenera młodzieży "Piłka nożna to moje życie" – moja droga do kariery
Nasze przedszkole przystąpiło do Akcji "Ćwiczyć każdy może" w ramach programu MEN Przedszkole w ruchu. Realizując zadanie: rozwijamy pasje, talenty , zainteresowania oraz zachęcanie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej, zaprosiliśmy do naszego przedszkola piłkarza miejscowego klubu sportowego Sparty Rejowiec pana Jacka Ziarkowskiego, który jest również trenerem piłki nożnej.
Podczas wizyty, która przebiegała pod hasłem "Piłka nożna to moje życie", Jacek Ziarkowski opowiadał jak przebiegała jego kariera i w jakich klubach występował, a także pokazywał przedszkolakom swoje puchary, medale, koszulki różnych zespołów, które reprezentował oraz wiele innych pamiątek. Jak na osoby ciekawe świata przystało dzieci wręcz zasypały swojego gościa pytaniami. Chciały wiedzieć na przykład w jakim wieku można zostać piłkarzem, ile godzin dziennie trwają treningi, jak powinien odżywiać się sportowiec i jaka jest dieta piłkarza.
Gdy wszystkie pytania zostały wyczerpane Jacek Ziarkowski złożył autograf na podarowanej dla przedszkola piłce, a uczestnicy spotkania mogli z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Na zakończenie wizyty wszyscy wyszli na miejscowy stadion, gdzie bohater spotkania poprowadził profesjonalny trening piłkarski.