Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > 22 kwietnia – Dzień Ziemi

22 kwietnia – Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest uroczyście wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dlatego ” Krasnale” i „Jeżyki” 22 kwietnia obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z okazji tego ważnego święta odbyły się zajęcia i zabawy na których dzieci: obejrzały film edukacyjny „Ola i Dzień Ziemi, miały okazję zapoznać pomniejszony model ziemi – globus, gdzie wyszukiwały kontynenty, morza, oceany, wskazywały miejsce Polski, a także porozmawiać o tym co sprawia że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady dbania o środowisko – segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii. „Krasnale” dodatkowo prezentowały w krótkich wierszykach cztery żywioły Ziemi (powietrze, ogień, woda, ziemia), które są do życia potrzebne ale też mogą stanowić zagrożenie, natomiast w zabawie tanecznej przy piosence „Ziemia wyspa zielona” z użyciem chustek animacyjnych wykazały się dużą ekspresją muzyczno-ruchową. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Czysta Ziemia” z użyciem plasteliny („Krasnale”) oraz bibuły („Jeżyki”). Na koniec przedszkolaki złożyły przysięgę ekologiczną i zostały odznaczone emblematem „Ekoludka” – Przyjaciela Ziemi.