Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Akcja MEiN „Szkoła pamięta”

Akcja MEiN „Szkoła pamięta”

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej
wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasze Przedszkole brało udział w akcji organizowanej przez MEiN „Szkoła pamięta” i dołączyło do grona społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii. Przedszkolaki z grupy IV „Biedronki” odwiedziły lokalne miejsce pamięci – pomnik upamiętniający Polaków zamordowanych i poległych w walce z hitlerowskim okupantem, poznały historię z nim związaną i zapaliły symboliczne znicze.

Skip to content