Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Przedszkolaki z grupy IV i V włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która miała na celu zorganizowanie w swoich przedszkolach, szkołach, placówkach działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia historyczne. 25 października dzieci wraz z nauczycielami odwiedziły i uporządkowały lokalne miejsce pamięci, jakim jest „Pomnik ku czci poległym i zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom naszego miasteczka” oraz zgłębiły jego historię. Nauczycielki uwrażliwiły młode pokolenie na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej, jak i lokalnej. Nasze przedszkole dołączyło do grona społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii, a zainicjowana w tym roku akcja, będzie kontynuowana w kolejnych latach

Skip to content