Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Andrzejki w Przedszkolu

Andrzejki w Przedszkolu

” Hokus -pokus, czary-mary,
Niech się spełnią andrzejkowe czary”

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Każdą zabawę czy wróżbę otwierały czarodziejskie klucze wróżki i aby wróżby się spełniły każdy rzucał grosik do miski z wodą. Nie zabrakło wróżb- Kubki przeszłości, Baloniki z wróżbami, Kim będę w przyszłości, Buciki, Co cię czeka i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Skip to content