Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Bezpieczne wakacje” – spotkanie z przedstawicielami Policji

„Bezpieczne wakacje” – spotkanie z przedstawicielami Policji

Wakacje, wakacje, wakacje  każde dziecko na nie czeka…aby były miłym wspomnieniem ważne jest, w jaki sposób je spędzamy. Przedwakacyjny czas jest odpowiednim momentem na przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się latem. Do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy policji z Komisariatu Policji w Rejowcu, którzy przybliżyli i przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Przedstawili zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznej jazdy na rowerze i w samochodzie, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do zwierząt i nieznajomych osób. Nasze przedszkolaki świetnie odpowiadały na pytania policjantów oraz wykazały się znakomitą znajomością numerów alarmowych. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje  jak podkreślał wielokrotnie policjant  jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

Skip to content