Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „BohaterOn – włącz historię!”

„BohaterOn – włącz historię!”

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W akcję włączyły się 4 grupy. Zajęcia zrealizowano w oparciu o materiały dostępne na stronie internetowej akcji. W każdej grupie przeprowadzono rozmowy kierowane na temat nieporozumień między ludźmi, wojny, sposobów rozwiązywania konfliktów, Powstania Warszawskiego. Wszystkie przedszkolaki obejrzały teatr kukiełkowy „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, a następnie podczas burzy mózgów wypowiadały się na temat „Kim jest bohater”, a także jak w dzisiejszych czasach pokazać swój patriotyzm. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne związane z Powstaniem Warszawskim, a także (z pomocą n-la) wyraziły swoją wdzięczność Powstańcom w formie wpisu na platformie.

 

Skip to content