Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię!

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 również nasze przedszkole dołączyło do niezwykłej akcji BohaterON.  Kampania skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 4-19. Zajęcia zostały zrealizowane w oparciu o pomoce dydaktyczne dostępne na stronie akcji. Przeprowadzono pogadanki z dziećmi, wprowadzające w temat wojny i Powstania Warszawskiego. Przedszkolaki obejrzały także przedstawienie kukiełkowe „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”, zastanawiały się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wykonały różnorodne prace plastyczne o tematyce historycznej. Ponadto dzieci wyraziły swoją wdzięczność, pamięć i szacunek poprzez wykonanie kartek-laurek, które zostały wysłane na adres fundacji.

Skip to content