Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby” – grupa „Jeżyki”

„Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby” – grupa „Jeżyki”

Przedszkolaki z grupy „Jeżyki” wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wiersza pt. „Katar” J. Brzechwy i dowiedziały się jak wędrował katar oraz dlaczego wszyscy się zarazili.  W czasie zajęć przedszkolaki przypomniały sobie i utrwaliły: kolejne kroki prawidłowego mycia rąk, sposób kichania/kaszlania gdy nie mamy chusteczki. Ponadto uczestniczyły w zabawie muzyczno – ruchowej przy piosence Fasolek „Mydło lubi zabawę”, rozwiązywały zagadki słowne oraz lepiły z plasteliny figurki wirusów i bakterii.

Celem zajęć było poznanie zasad ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia i racjonalne zachowania, poznanie zagrożeń związanych z obecną sytuacja epidemiologiczną – koronawirusem, podnoszenie świadomości  na temat dbania o higienę osobistą oraz dbałości o zdrowie własne, rówieśników i osób z otoczenia.

Skip to content