Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Kolejarza u starszaków

Dzień Kolejarza u starszaków

Dzień Kolejarza to polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. 26 listopada gościem przedszkolaków z grupy IV i V był pan Michał Skiba, maszynista PKP. Podczas spotkania gość opowiedział dzieciom, na czym polega jego praca, czym różni się pociąg osobowy od towarowego oraz gdzie wjeżdża pociąg, kiedy skończy trasę. W czasie prezentacji multimedialnej dzieci obejrzały różne lokomotywy i pociągi towarowe, które obsługuje oraz filmy przedstawiające przewóz różnych surowców i materiałów. Podczas wizyty nasz gość zaprezentował galowy strój kolejarza i chętnie odpowiadał na pytania przedszkolaków. Na zakończenie dzieci podziękowały za bardzo ciekawą prezentację i złożyły na ręce pana maszynisty życzenia dla wszystkich kolejarzy z okazji ich święta.

Skip to content