Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Kropki w grupie Krasnale

Dzień Kropki w grupie Krasnale

Krasnale obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki
Skąd się wziął Dzień Kropki?
Historia Dnia Kropki sięga 2003 roku, kiedy to powstała kultowa dziś książka o tytule „Kropka”. Jej bohaterką jest dziewczynka która, na lekcji plastyki, stwierdza że w niczym nie jest dobra. Inne dzieci malują piękne prace, a ona siedzi na pustą kartką. Wtedy nauczycielka prosi ją – „Postaw tu kropkę i zobaczymy co się stanie”.
Postawienie tej pierwszej kropki pomogło dziewczynce się przełamać i rozpocząć poszukiwania własnych talentów. Właśnie tak opowiadanie Petera H. Reynoldsa stało się symbolem inspirowania dzieci do bycia kreatywnymi i poszukiwania własnej drogi w życiu. Idea tak się wszystkim spodobała, że Międzynarodowy Dzień Kropki zaczął być świętowany nie tylko w USA , ale i na całym świecie
Wszystkie zabawy i zajęcia pobudzały dzieci do aktywnej działalności, z której były bardzo zadowolone i zrozumiały pojęcie, dla nich trudne jakim jest – talent. 
Skip to content