Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Niepodległości w grupie „Biedronki”

Dzień Niepodległości w grupie „Biedronki”

Obchody Święta Niepodległości w grupie Biedronki

Kto ty jesteś?
 – Polak mały…

 

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Dlatego też 10 listopada odbyła się w grupie IV uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem zaproszonej Pani Dyrektor. Przedszkolaki tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w kształcie kwiatka w barwach narodowych i wszyscy uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Starszaki z grupy Biedronki  przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym opowiedziały krótko historię Polski  w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego  o wolność. Dzieci chętnie recytowały wiersze patriotyczne takie jak  „Kto ty Jesteś?”, 'Polska mój kraj”, „Barwy Ojczyste”, „Głos historii” i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie: „Polska”, „Jestem Polką i Polakiem”, „Polskie ABC”. Wszyscy wspólnie, o symbolicznej godzinie 11: 11, odśpiewaliśmy nasz hymn narodowy „Mazurka Dąbrowskiego”, w ramach udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.

 

 

 

Skip to content