Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Niepodległości w grupie „Jeżyki”

Dzień Niepodległości w grupie „Jeżyki”

Czy ty wiesz jaki to znak,

w czerwonym polu biały znak?

– Wiem – odpowiedział Jędrek mały,

to jest znak Polski: Orzeł Biały.

(„Znak” M. Łaszczuk)

Narodowe Święto Niepodległości to wyjątkowy i ważny dzień dla każdego Polaka. Na 123 latach Polska zniknęła z mapy świata. W tym roku świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości.

W minionym tygodniu „Jeżyki” uczestniczyły w cyklu zajęć patriotycznych. Podczas zajęć przedszkolaki m.in. wysłuchały wiersza „Ojczyzna” M. Domaradzkiego, wspólnie starały się odpowiedzieć na pytanie co to jest „Ojczyzna”, rozmawiały o najbliższej okolicy, nauczyły się wiersza „Znak” M. Łuszczak i wykonały piękną biało-czerwoną pracę plastyczną „Flaga”. Nasze trzylatki wiedzą, że mieszkają w Polsce, są Polakami i naszym językiem ojczystym jest język polski, znają symbole narodowe, a także wzięły udział w akcji MEiN „Szkoła do hymnu” 2021 i wspólnie o godzinie 11:11 odśpiewały hymn narodowy.

 

Skip to content