Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Dzień Wody” w grupie „Krasnale”

„Dzień Wody” w grupie „Krasnale”

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda itp. W formie prezentacji multimedialnej mogły zobaczyć i dowiedzieć się:

  • do czego potrzebna jest woda;
  • kto potrzebuje wody;
  • skąd bierze się woda;
  • jak dużo jest jej na kuli ziemskiej;
  • że są miejsca gdzie wody brakuje.

Przedszkolaki aktywnie brały udział w doświadczeniach, zabawach ruchowo-muzycznych, matematycznych i plastycznych: „Dokąd idziesz chmurko”, „Czy woda potrafi się unieść”, „Co pływa co tonie?”, „Co rozpuszcza się w wodzie?”, „Barwienie lodu”, „Liczenie kropelek i podpisywanie cyframi”, „W co zmieniają się kropelki”, „Jaka jest woda”, „Bąbelkowa zabawa”, „Czysta rzeka”.

Skip to content