Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Co roku na całym świecie świętujemy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawiamy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu ptaki śpiewają. Przyroda to nieodłączny element naszego codziennego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. W czwartek 25 kwietnia wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono i niebiesko, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona. Inauguracją obchodów było wystawienie przez koło teatralne rodziców bajki ekologicznej „Jak rozweselić Ziemię?”. Następnie dzieci ze wszystkich grup recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej oraz złożyły ślubowanie i zdobyły odznakę „Młodego Ekologa”. Następnie odbył się konkurs wiedzy ekologicznej „Mali przyjaciele przyrody”. Podsumowaniem obchodów Święta Ziemi był Ekologiczny Happening ulicami miasta a także wspólne sprzątanie terenu wokół przedszkola.