Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Dźwięki wolności dla najmłodszych”

„Dźwięki wolności dla najmłodszych”

26 października , dwie grupy z naszego przedszkola – Biedronki i Pszczółki, uczestniczyły w projekcie patriotycznym „Dźwięki wolności dla najmłodszych”, który został sfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są – Pani Emilia Siepkowska i Pan Aleksander Resiak – założyciele Stowarzyszenia Wschód Kultury, którego misją jest edukacja dzieci, a także pielęgnowanie oraz podtrzymywanie polskich tradycji i wartości patriotycznych. W ramach realizowanego w naszej placówce projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych” , przedszkolaki wzięły udział w edukacyjnych warsztatach historycznych, muzycznych i plastycznych, które były dla dzieci wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu. Poprzez muzyczno-plastyczne spotkanie przedszkolaki odkryły ważne symbole narodowe, postacie i wydarzenia historyczne oraz ich związki z muzyką i literaturą. Miały także okazję do wysłuchania utworów muzycznych o treści patriotycznej granych na skrzypcach i kontrabasie. Na zakończenie spotkania, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania hymnu Polski.

Mamy nadzieję, że udział przedszkolaków w tych kreatywnych warsztatach artystycznych przyczyni się do kształtowania postaw patriotycznych u dzieci a także rozwijania poczucia przynależności narodowej oraz szacunku do Ojczyzny. Pani Dyrektor, wraz z przedszkolakami i nauczycielami, podziękowała prowadzącym za możliwość udziału w tym patriotycznym projekcie.

Skip to content