Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dźwięki Wolności dla Najmłodszych

Dźwięki Wolności dla Najmłodszych

Projekt „Dźwięki wolności dla najmłodszych”

26 października , dwie grupy z naszego przedszkola – Biedronki i Pszczółki, uczestniczyły w projekcie patriotycznym „Dźwięki wolności dla najmłodszych”, któryzostał sfinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.Pomysłodawcami przedsięwzięcia są – Pani EmiliaSiepkowska i Pan Aleksander Resiak – założyciele Stowarzyszenia Wschód Kultury, którego misją jest edukacja dzieci, a także pielęgnowanie oraz podtrzymywanie polskich tradycjiwartości  patriotycznych. W ramach realizowanego w naszej placówce projektu „Dźwięki wolności dla najmłodszych” , przedszkolaki wzięły udział w edukacyjnych warsztatach historycznych, muzycznych i plastycznych, które były dla dzieci wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.Poprzez muzyczno-plastyczne spotkanie przedszkolaki odkryły ważne symbole narodowe, postacie i wydarzenia historyczne oraz ich związki z muzyką i literaturą. Miały także okazję do wysłuchania utworów muzycznych o treści patriotycznej granych na skrzypcach i kontrabasie. Na zakończenie spotkania, wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zaśpiewania hymnu Polski.

Mamy nadzieję, że udział przedszkolaków w tych kreatywnych warsztatach  artystycznych przyczyni się do kształtowania postaw patriotycznych u dzieci a także rozwijania poczucia przynależności narodowej oraz szacunku do  Ojczyzny. Pani Dyrektor Małgorzata Wołosiuk, wraz z przedszkolakami i nauczycielami, podziękowała prowadzącym za możliwość udziału w tym patriotycznym projekcie.

Skip to content