Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > HAPPY ST. PATRICK’S DAY!

HAPPY ST. PATRICK’S DAY!

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca. To dzień poświęcony irlandzkiemu świętemu, który urodził się w IV wieku i jest uznawany za patrona Irlandii. Miał on duży wpływ na chrystianizację Irlandii i wprowadził tam wiele kościelnych tradycji. W dniu tym ludzie celebrują swoje irlandzkie dziedzictwo oraz kulturę, jedzą klasyczne irlandzkie dania, tańczą irlandzkie tańce i noszą zielone ubrania, a także uczestniczą w paradach i festiwalach. W minionym tygodniu Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym również  świętowały dzień patrona Irlandii. Podczas zajęć języka angielskiego dzieci poznały legendę o Świętym Patryku, zwyczaje i symbole związane z tym świętem m.in. skrzata Leprechaun, który jak głosi legenda ukrywa złoto na końcu tęczy. W tym dniu nie zabrakło też zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych. Na zakończenie zajęć przedszkolaki w zielonych strojach pozowały do zdjęć z fotogadżetami do fotobudki Świętego Patryka. Zajęcia z okazji Dnia Świętego Patryka przygotowała Barbara Mazurczak.

Skip to content