Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Jasełka w grupie Pszczółki i Biedronki

Jasełka w grupie Pszczółki i Biedronki

Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków, od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, które integruje dzieci, rodziców i mieszkańców środowiska lokalnego. W piątek 19 stycznia w sali widowiskowej „Starej Kotłowni”, 5 – 6 latki z grupy Pszczółki i Biedronki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Dzisiaj w Betlejem” dla swoich rodziców, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasteczka a przede wszystkim dla swoich ukochanych i Babć i Dziadków z okazji ich święta. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, a uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziadkowie, Rodzice i zaproszeni goście mogli wspólnie z dziećmi zaśpiewać znane i lubiane kolędy. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż inscenizacja wywarła na oglądających duże wrażenie, a dzieci zebrały za występ gromkie brawa. Przedstawione Jasełka na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci, ich bliskich i wszystkich oglądających.
Na zakończenie dzieci złożyły kochanym Babciom i Dziadkom życzenia, zaśpiewały piosenkę i wręczyły przygotowane wcześniej upominki. Przedszkolaki z grupy IV i V do występu przygotowały nauczycielki: Danuta Wójcik, Wioletta Kalita i Anna Wesołowska.

Skip to content