Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Jasełka w „Starej Kotłowni”

Jasełka w „Starej Kotłowni”

Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków, od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, które integruje dzieci, rodziców i mieszkańców środowiska lokalnego. W niedzielę 13 stycznia, w sali widowiskowej „Starej Kotłowni”, 6 – latki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Betlejemskiej Nocy” dla swoich rodziców, zaproszonych gości i mieszkańców naszego miasteczka, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, a uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Rodzice i zaproszeni goście mogli wspólnie z dziećmi zaśpiewać znane i lubiane kolędy. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż inscenizacja wywarła na oglądających duże wrażenie, a dzieci zebrały za występ gromkie brawa. Przedstawione Jasełka na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci, ich bliskich i wszystkich oglądających. Kolejny raz przedszkolaki wystawią Jasełka 22 stycznia w sali widowiskowej „Starej Kotłowni”. Tego dnia, młodzi aktorzy, będą mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych na scenie babciom i dziadkom, którym złożą życzenia i zaśpiewają piosenki z okazji „Dnia Babci i Dziadka”, a w prezencie przedstawią Jasełka.

Skip to content