Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dzisiaj Cię spalamy, bo Zimę żegnamy” – Pierwszy Dzień Wiosny

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dzisiaj Cię spalamy, bo Zimę żegnamy” – Pierwszy Dzień Wiosny

„Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dzisiaj Cię spalamy, bo Zimę żegnamy”. Aby tradycji stała się zadość Przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci w każdej grupie wspólnie zrobiły kukłę symbolizującą Marzannę. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Bawiły się tańcząc przy piosenkach o wiośnie, nauczyły się wierszyka o Marzannie, kolorowały jej postać Głośnym graniem na grzechotkach i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Po zabawie wyruszyliśmy z Marzanną do ogrodu przedszkolnego, gdzie ją pożegnaliśmy głośnymi okrzykami: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno……… Do przedszkola dzieci wracały z kolorowymi gaikami – symbolizującymi nową porę roku- wiosnę.

Skip to content