Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, każda z grup zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością bajek mi.in. dzieci rozpoznawały bajkę po rekwizycie, rozwiązywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowych i tanecznych, prezentowały swoje bajkowe stroje oraz wcielały się w znanych bohaterów. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i wzorowo wykonały wszystkie zadania.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią nas i uczą. Czytając bajki dzieciom kształcimy właściwe postawy moralne, rozwijamy ich wyobraźnię, pamięć oraz wzbogacamy słownictwo. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Skip to content