Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla
polskich symboli narodowych. Dlatego też 10 listopada odbyły się w grupach zajęcia edukacyjne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki przygotowały także  krótki występ, podczas którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej. Na zakończenie, dokładnie o godz. 11.11 wszystkie przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski, w ramach ogólnopolskiej akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście. Dzięki udziałowi w tego typu zajęciach przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Skip to content