Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W trakcie obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości w przedszkolu dzieci zostały zapoznane z historią Święta Niepodległości Polski i symbolami narodowymi oraz wysłuchały m.in. „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”, „Warsie i Sawie”.Na zakończenie bloku zajęć o patriotyzmie wspólnie zaśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy z zachowaniem należytej powagi i szacunku. Działania realizowane w przedszkolu podczas obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości mający na celu kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie więzi i poczucia przynależności narodowej w sercach i umysłach przedszkolaków.