Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Podwodnym świat” – grupa I „Jeżyki”

„Podwodnym świat” – grupa I „Jeżyki”

Dzisiejszym tematem przewodnim w grupie 3 -latków „Jeżyki” z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym był : „Podwodny świat”. Głównym celem było zapoznanie z nazwami i wyglądem niektórych zwierząt ze środowiska wodnego. „Jeżyki” wysłuchały opowiadania pod tytułem: „Meduza” R. Jędrzejewskiej-Wróbel. Metodą „burzy mózgów” dzieci opowiadały co może kryć się głęboko pod wodą, w morzach i oceanach. Wykonały też pracę plastyczną pod tytułem: ” Podwodny świat”. Dzieci wykazały się dużą wyobraźnią i pomysłowością. Z zaangażowaniem wykonywały pracę różnymi technikami używając: farb, kolorowych papierów, włóczki, ryżu, kaszy itp. Dzięki tak dobranym materiałom doskonale ćwiczyliśmy motorykę małą. Dzisiejsze zajęcia wzbudziły w dzieciach zainteresowanie i chęć dalszego poznawania środowiska podwodnego.

Skip to content