Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Procedura przyprowadzania i odbierania Dziecka z przedszkola

Procedura przyprowadzania i odbierania Dziecka z przedszkola

Szanowni Rodzice,

przed nami 1 września, pierwszy dzień nowego roku przedszkolnego. Prosimy o zapoznanie się z poniższą procedurą aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Pracownikom.

Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola

1. Osoba przyprowadzająca bądź odbierająca dziecko powinna zachować wszelkie środki ostrożności, zdezynfekować ręce, założyć maseczkę na nos i usta. Odmowa spełnienia tych wymagania skutkuje zakazem wejścia do budynku.

Przyprowadzanie dziecka do przedszkola.

1. Osoba przyprowadzająca dziecko, po wejściu do wiatrołapu, dezynfekuje ręce.
  2. Rodzic przyprowadzający dziecko może przebywać tylko i wyłącznie w części wspólnej (szatnia), zachowując dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 metra.
  3. Rodzic rozbiera dziecko i następnie dziecko odbiera pracownik, który zaprowadza dziecko do oddziału przedszkolnego.
  4. Jeżeli w szatni przebywa 8 dzieci z rodzicem, rodzic zobowiązany jest poczekać
    z dzieckiem na swoją kolej na powietrzu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, lub w wiatrołapie, zachowując wymagany dystans społeczny.

Odbieranie dziecka do przedszkola.

1. Rodzic oczekuje w szatni na przyprowadzenie dziecka przez pracownika placówki, zachowując dystans społeczny i ograniczając do minimum kontakty z innymi rodzicami oczekującymi na odbiór dziecka.
  2. Nauczyciel przygotowuje dziecko do wyjścia poza teren przedszkola. Dziecko bezpośrednio przed opuszczeniem sali myje ręce mydłem i ciepłą wodą.
  3. Jeżeli w szatni przebywa 8 dzieci z rodzicem, rodzic zobowiązany jest poczekać z dzieckiem na powietrzu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, lub w wiatrołapie, zachowując wymagany dystans społeczny.
  4. Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka z przedszkola.