Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Projekt edukacyjny „Dzielne dzieciaki i  ich sposoby na mikroby” – grupa „Biedronki”

Projekt edukacyjny „Dzielne dzieciaki i  ich sposoby na mikroby” – grupa „Biedronki”

Pod koniec października w grupie Biedronki realizowany był projekt edukacyjny „Dzielne dzieciaki i  ich sposoby na mikroby” stworzony przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Lublinie. Zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci przedszkolnych były ciekawe i utrwaliły wiedzę dzieci na temat dbania o własne zdrowie. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki o zdrowiu oraz wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Katar”, który był okazją do omówienia transmisji mikroorganizmów podczas kaszlu i kichania. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie  i utrwaliły kolejne kroki prawidłowego mycia rąk i uczestniczyły w zabawie muzyczno – ruchowej przy piosence „Mydło wszystko umyje”. Przygotowane materiały edukacyjne pokazywały dzieciom ważne zagadnienia  i przekazywały treści na temat zasad ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami poprzez wdrożenie zdrowego stylu życia  i racjonalne zachowania. Podczas realizowanego projektu przedszkolaki poznały zagrożenia związane z obecną sytuacją epidemiologiczną – koronawirusem oraz uświadomiły sobie, jak ważne jest dbanie o higienę osobistą i o własne zdrowie.

Skip to content