Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Betlejemskiej Nocy” z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie IV i V

Przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Betlejemskiej Nocy” z okazji Dnia Babci i Dziadka w grupie IV i V

Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków, od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, które integruje dzieci, rodziców i mieszkańców środowiska lokalnego. Przedszkolaki z grupy IV i V wystawiły Jasełka swoim rodzicom, a kolejny raz 6 – latki zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Betlejemskiej Nocy” w czwartek 30 stycznia, w sali widowiskowej Starej Kotłowni. Tego dnia, młodzi aktorzy, mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych na scenie kochanym Babciom i Dziadkom, którym dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka, a w prezencie przedstawiły Jasełka. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków, a uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż inscenizacja wywarła na oglądających duże wrażenie, a dzieci zebrały za występ gromkie brawa. Przedstawione Jasełka, życzenia, wierszyki i piosenki dla kochanych babć i dziadków na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci i ich bliskich. Przedszkolaki z grupy IV i V do występu przygotowały nauczycielki: Małgorzata Seweryniak, Wioletta Kalita i Danuta Wójcik..

Skip to content