Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Sprzątanie Świata w grupie Pszczółki

Sprzątanie Świata w grupie Pszczółki

„Jestem małym ekologiem,

O przyrodę zawsze dbam.

Chcę by na naszej pięknej Ziemi

Przyjemniej wszystkim żyło się nam!”

19 września dzieci z Grupy  V „PSZCZÓŁKI” przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Dzień rozpoczął się od rozmów dotyczących ochrony środowiska. Szczególną uwagę zwracano na segregowanie odpadów. Nie zabrakło również zabaw sprawdzających wiedzę przedszkolaków w dziedzinie ekologii. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie terenu wokół szkoły. Wszyscy wyposażeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wyruszyli posprzątać naszą Ziemię. Akcja „Sprzątania Świata” jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

Skip to content