Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Szpital Pluszaka”

„Szpital Pluszaka”

W ramach programu edukacyjnego „Szpital Pluszaka” dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w spotkaniu z ratownikiem z Grupy Ratowniczo-Medycznej MEDICUS. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie przedszkolaków z zasadami funkcjonowania służb ratowniczych, przybliżenie zasad postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, utrwalenie numerów alarmowych oraz oswojenie dzieci ze służbami ratowniczymi. Podczas zajęć z ratownikiem medycznym każdy przedszkolak mógł poćwiczyć udrażnianie dróg oddechowych z wykorzystaniem fantoma. Dodatkowo dzieci miały również możliwość zobaczyć z bliska pojazd ratowniczy. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki otrzymały naklejki dzielnego pacjenta.