Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Walentynki w grupie IV

Walentynki w grupie IV

„W dniu świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości.” – tymi słowami rozpoczęły się zabawy Walentynkowe w grupie Biedronek. 14 lutego był dla przedszkolaków prawdziwym dniem miłości i przyjaźni, a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Walentynki były także okazją  do okazywania sobie uczuć i nazywania ich. W tym dniu przedszkolaki wypowiadały się o znaczeniu słów szczęście, miłość, przyjaźń, radość. Po zapoznaniu wszystkich z tradycją tego święta, dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, układały puzzle serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, a także bawiły się przytulanką poduszką i balonami w kształcie serca. Przedszkolaki miały okazję wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością podczas wykonywania walentynek dla bliskich osób. Tego wyjątkowego dnia odbyła się także Dyskoteka Walentynkowa. Dzieci przy muzyce dawały upust swojej fantazji, uczestniczyły w licznych konkursach, zabawach tanecznych i ruchowych. Wzięły także udział w sesji zdjęciowej – „Walentynkowa fotobudka”. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach a znakomite humory i zabawa towarzyszyły dzieciom przez cały czas. Słodkim akcentem na koniec był pyszny walentynkowy lizak, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień. To był szczęśliwy dzień, pełen miłości, przyjaźni, radości i fantastycznej zabawy!!!

Skip to content