Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj …”

„Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj …”

Przed nami nowy miesiąc maj, a wraz z nim najważniejsze święta państwowe: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętniające przyjęcie spisanej konstytucji w 1791r. W minionym tygodniu nasze przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć o tematyce patriotycznej. Święta Majowe to wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, w formie dostosowanej dla każdej grupy wiekowej. Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych uczymy dzieci patriotyzmu, miłości i przywiązania do własnej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz szacunku dla polskich symboli narodowych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej poprzez wyeksponowanie w dniu 2 maja polskiej flagi, a także do uczestniczenia w obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja organizowanych przez nasze miasto.

Skip to content