Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Wizyta Świętego Mikołaja!

Wizyta Świętego Mikołaja!

„Kto zagląda w okno? Kto latarką świeci?

Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci.

To Mikołaj, to Mikołaj,

to Mikołaj Święty,

to Mikołaj, to Mikołaj

niesie nam prezenty.”

Dzień 6 grudnia to wyjątkowa data w kalendarzu. To czas, w którym Święty Mikołaj odwiedza dzieci. Na to wyjątkowe spotkanie najmłodsi czekają cały rok i przygotowują się bardzo starannie.

Nasze przedszkolaki zapoznały się z legendą o Świętym Mikołaju, wykonały różnorodne prace plastyczne, a od kilku dni, na korytarzu można było usłyszeć radosny śpiew „mikołajkowych” piosenek.

Nadeszła wreszcie ta szczególna chwila i Święty Mikołaj przybył do naszego przedszkola. Zaraz po śniadaniu spotkał się z dziećmi. Każda grupa przedszkolna powitała Świętego Mikołaja wierszem i piosenką, a on obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami. Dzieci zrobiły Mikołajowi niespodziankę i także wręczyły mu drobne, własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie ze Świętym Mikołajem upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Święty Mikołaju, bardzo cieszymy się, że o nas pamiętałeś.

Dziękujemy!

Do zobaczenia za rok!