Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy” – podsumowanie I półrocza

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”. Głównym założeniem projektu jest wprowadzenie dzieci w świat dziecięcej literatury, rozbudzenie ciekawości przyrodniczej, promowanie czytelnictwa, wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie, poznanie roli wróbli w naszym życiu.
Grupy „Jeżyki”, ” Żabki” i „Krasnale” od września zrealizowały zadania:
  • prezentacja gromady ptaków, poznanie ich budowy, która pozwala latać. Poznanie pracy ornitologa.
  •  zapoznanie z książka „O wróbelku Elemelku” H. Ł ochockiej – stworzenie kącika tematycznego
  •  „Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę” – wprowadzenie w zagadnienia bezpiecznego poruszania się po ulicy.
  •  „Dlaczego ptaki odlatują” – rozmowa na temat migracji ptaków i wykonanie albumu ptaków odlatujących na zimę i pozostających w naszym kraju.
  •  „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku” – pomoc ptakom w czasie zimy, ustawienie karmników dla ptaków oraz ich obserwacja.
  •  rozmowa na temat komunikacji dawniej i dziś.
  •  „Muzyka ptaków… ptaki w muzyce” –  opowieść ruchowa do muzyki relaksacyjnej z dźwiękami natury.
  • „Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele” – wysłuchanie opowiadania, rozmowa na temat zdrowia i wykonanie ćwiczeń gimnastycznych.