Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Wycieczka do Izby Pamięci

Wycieczka do Izby Pamięci

23 maja dzieci z grupy III i IV zwiedziły Izbę Pamięci w Zespole Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym. Spotkanie przygotowała Pani Żaneta Kiermacz Modras, nauczycielka historii w tutejszej szkole. Na wstępie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną na temat wsi polskiej na przełomie XIX i XX wieku. Następnie zapoznały się ze zgromadzonymi w Izbie eksponatami. Miały również możliwość przymierzenia czapek, hełmów wojskowych, strojów ludowych oraz sprawdzenia jak działały urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach domowych w ubiegłym wieku typu żelazko, lampa naftowa, tara, maglownica czy kołowrotek. Dzieci na długo zachowają w pamięci tę lekcję historii.

Skip to content