Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > XI Spartakiada Przedszkolaka

XI Spartakiada Przedszkolaka

XI Spartakiada Przedszkolaka – przedszkolaki pokazują moc

Na sportowo  – zawsze zdrowo” pod takim hasłem w Rejowcu Fabrycznym w poniedziałek 19 czerwca na Stadionie Miejskim w Rejowcu Fabrycznym, odbyła się XI Spartakiada Przedszkolaka, której patronem był Burmistrz i Rada Miasta. W imprezie wzięły udział drużyny dzieci w wieku 6 lat z: Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym, Gminnego Przedszkola w Rejowcu, Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Zawadówce i Zespołu Szkół w Siedliszczu. Uczestników tegorocznych zmagań  powitała dyrektor Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym Małgorzata Wołosiuk, a oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Stanisław Bodys.

Celem imprezy było m.in.: wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, kształtowanie ducha zdrowej rywalizacji, integracja przedszkolaków oraz budzenie wiary we własne siły.

Podczas spartakiady, zorganizowano również konkursy i zabawy integracyjne dla wszystkich uczestników, prowadzone przez animatorów z „Fabryczki Marzeń” z Chełma, zabawy na zamkach dmuchanych oraz wspólny poczęstunek.
Zanim mali zawodnicy przystąpili do rywalizacji złożyli ślubowanie, prezentowali swoje reprezentacje przygotowanymi okrzykami motywującymi i transparentami, a także zaśpiewali oficjalny hymn spartakiady „Sport to zdrowie” oraz obejrzeli pokaz taneczny zespołu „Cheerleaders” w wykonaniu dziewczynek z przedszkola w Rejowcu Fabrycznym. Wszystkim uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje oraz świetna zabawa, podczas której dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych.

W części typowo sportowej, rozgrywanej na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Górskiego w Rejowcu Fabrycznym, przedszkolaki rywalizowały w 10 konkurencjach. Były to na przykład: sztafeta z maskotką, wyścig slalomem z taczką i piłką, „sadzenie i zbieranie ziemniaków”, marszobieg w „koronie na głowie”, rzuty do celu, skoki w workach i na piłce oraz tor przeszkód z tunelami.

Najlepsze okazały się przedszkolaki Gminnego Przedszkola w Rejowcu , którzy w klasyfikacji końcowej wyprzedzili rówieśników z: Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Siedliszczu, Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zawadówce. Tegoroczna rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnica punktowa między reprezentacjami niewielka. Puchary, medale, dyplomy i nagrody dla wszystkich drużyn wręczali: Burmistrz Miasta Stanisław Bodys i Dyrektor Przedszkola Małgorzata Wołosiuk.
Impreza była bardzo udana, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach dzieci. A to jest najważniejsze.  Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

Skip to content