Zabawy w domu

Zabawy muzyczne

"Taniec Zygzak"
"Jaki to instrument?"

Zabawa słuchowa „Dźwięki i odgłosy”–Instrumenty muzyczne

„Walc kwiatów” – taniec ze wstążkami według pomysłów dzieci do utworu Piotra Czajkowskiego Walc kwiatówPiotr Czajkowski – „Walc kwiatów z Dziadka do orzechów”

"Rodzinna orkiestra"

Wspólne, rodzinne granie na instrumentach wykonanych własnoręcznie (propozycje wykonania w zabawach plastycznych)Dzieci przygotowują dostępne w domu drewniane łyżki, pokrywki od garnków, garnki i metalowe kubki. Dziecko, demonstruje, w jaki sposób można grać na tych improwizowanych instrumentach. Następnie R. wystukuje na prosty rytm. Dziecko powtarza go na swoich instrumentach może sterować zabawą jako dyrygent. Jeśli podniesie ręce  dzieci grają głośno, jeśli je opuści  grają cicho, delikatnie.

"Wiosna"

Taniec z paskami bibuły według pomysłów dzieci do utworu A. Vivadli „Spring.” – Antonio Vivaldi

Jakie słyszysz zwierzę

Zabawa dźwiękowa. Odwróć się tyłem do ekranu, posłuchaj i zgadnij. Odgłosy zwierząt