Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

„Polak Mały – obywatel zaczyna się od przedszkola” to szereg działań realizowanych w naszym przedszkolu, mających na celu kształtowanie postawy patriotycznej, rozbudzanie więzi i poczucia przynależności narodowej w sercach i umysłach przedszkolaków. W trakcie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości w przedszkolu dzieci zostały zapoznane z historią Święta Niepodległości Polski i symbolami narodowymi oraz wysłuchały „Legendy o Lechu i Orle Białym”, dotyczącej powstania państwa polskiego. Odbył się także konkurs recytatorski z zakresu literatury patriotycznej dla starszych grup przedszkolnych i spotkanie z kombatantem, mieszkańcem Rejowca Fabrycznego – Panem Janem Holukiem. Podsumowaniem obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości była Uroczystość Patriotyczna w przedszkolu, podczas której dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze o naszej Ojczyźnie i polskich symbolach narodowych. Występ przedszkolaków podziwiali zaproszeni goście Pan Stanisław Bodys – Burmistrz Miasta, Pani Alicja Dorosz – Dyrektor Szkoły Podstawowej, ks. Józef Wierzchowski i rodzice dzieci. Przedszkole Miejskie w Rejowcu Fabrycznym włączyło się także w akcję „Rekord dla Niepodległej” i w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4- zwrotkowy hymn narodowy z zachowaniem należytej powagi i szacunku. Działania realizowane w przedszkolu podczas obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości były dla przedszkolaków ciekawą lekcją historii i patriotyzmu.

#RekordDlaNiepodległej