Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Andrzejkowe zabawy „Żabek”

Andrzejkowe zabawy „Żabek”

Dzisiaj „ŻABKI” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych, chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania bucików, losowania rekwizytów, rzucania grosików do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia i innych wróżb związanych z tym świętem. Każdą wróżbę otwierały czarodziejskie klucze w różnych kolorach – po słowach: „Czary -mary, czary- mary niech się spełnią nasze czary”. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Skip to content