Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Górnika

Dzień Górnika

Z okazji Barbórki nasze przedszkole odwiedzili przedstawiciele górnictwa z odkrywkowej kopalni margla znajdującej się w naszym mieście oraz górnik z kopalni Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Na początku spotkania wszystkie dzieci przywitały gości wierszykami i piosenkami Po zakończeniu części artystycznej górnnicy wyjaśnili, na czym polega ich praca w odkrywkowej kopalni, opowiedzieli o wydobywanych w kopalni surowcach, o ciężkiej pracy pod ziemią i jej znaczeniu w naszym codziennym życiu, a także o niebezpieczeństwie, które codziennie na nich w pracy górniczej czyhają. Podczas wizyty nasi goście zaprezentowali m.in. galowy strój, czako oraz kask. Nie zabrakło konkursów, słodkich upominków oraz wspólnych zdjęć. Na zakończenie dzieci podziękowały górnikom za wspólnie spędzony czas oraz wręczyły laurkę.