Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > „Dzień Marchewki” w grupie „Jeżyki”

„Dzień Marchewki” w grupie „Jeżyki”

22 października grupa „Jeżyki” świętowała „Dzień Marchewki”, zwieńczając tym samym cykl zajęć promujący zdrowe odżywanie i styl życia – „Apetyt na zdrowie”. Tego dnia Królik Szaruś zostawił dzieciom list ze specjalnymi, marchewkowymi zadaniami. „Jeżyki” w pomarańczowo-zielonych strojach bawiły się przy piosence „Urodziny marchewki”, wymieniały potrawy z marchewki, próbowały marchewki pod różną postacią, a ponadto dowiedziały się jakie witaminy zawiera marchewka i jak wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Doskonaląc umiejętności manualne, metodą wydzieranki, wykonały pracę plastyczną. Ten dzień był bardzo radosny, smaczny i zdrowy.

Skip to content