Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

„Święto Dnia Pluszowego Misia” to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.
Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
Dzieci z przedszkola świętowały ten dzień wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia-oglądały film edukacyjny z serii „Kamlotki”- bajka dla dzieci „Pluszowy miś”. Bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały również różne pracę plastyczną – ” Mój ulubiony miś”. Radości i ciężkiej pracy nie było mało. Odbyła się też sesja zdjęciowa ze swoja maskotką. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Skip to content