Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Jasełka w przedszkolu

Jasełka w przedszkolu

Przedszkolaki z grupy IV i V przedstawiły Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest biblijna historia narodzenia Pana Jezusa. Przedstawianie Jasełek przez najstarszych przedszkolaków od lat wpisane jest do kalendarza uroczystości organizowanych w Przedszkolu Miejskim w Rejowcu Fabrycznym. Z powodu panującej sytuacji epidemicznej, nie mogliśmy zaprosić do przedszkola rodziców dzieci i innych gości, więc występy dzieci z dwóch grup zostały nagrane i będą przekazane do oglądania.

Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, Trzech Króli, przybywających do Betlejem złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które jeszcze raz wprowadziły wszystkich w świąteczną atmosferę. Przedstawione Jasełka na pewno na długo pozostaną w pamięci dzieci, ich bliskich i wszystkich, którzy będą oglądali nagranie tego występu.

Skip to content