Aktualności

Wróć
Jesteś tutaj: Przedszkole Miejskie > Aktualności > Uncategorized > Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 22 marca 2019r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny – symbolu odchodzącej zimy i kolorowego Gaika – Maika – symbolu nadchodzącej wiosny. Jak przystało na tak radosny dzień, w przedszkolu królowały dziś zabawy związane z nadejściem tak oczekiwanej wiosny. Dzieci rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Jednak gwoździem programu były wybory Miss i Mistera Wiosny, podczas których dzieci zaprezentowały ciekawe wiosenne przebrania przedszkolnej publiczności. W rolę jurorów wcieliły się panie nauczycielki oraz pani dyrektor przedszkola, którzy zgodnie stwierdzili, że na tytuł Miss Wiosny 2019 zasłużyły wszystkie dziewczynki, a tytuł Mistera Wiosny 2019 zdobyli wszyscy chłopcy. Zabawa była przednia, stroje, jakich nie wymyśliliby najznakomitsi projektanci. A modelki i modele … O takich śnić mogą tylko najwięksi kreatorzy mody, organizatorzy pokazów. Pomysłowość dzieci i rodziców została nagrodzona. Kolejnym punktem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny był barwny korowód wokół przedszkola z Marzannami i Gaikami – Maikami. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… . Według starego, ludowego zwyczaju, spalono słomiane kukły a powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Na zakończenie wszyscy stwierdziliśmy zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.

Skip to content